בהלת תנים בנהריה: במהלך היומיים האחרונים פונו תשעה אנשים למרכז הרפואי לגליל שבנהריה לאחר שננשכו על ידי תנים. בסרטון שנשלח היום (שלישי) ל-N12 ניתן לראות תיעוד של אחד ממקרי הנשיכה שתועד במצלמות האבטחה שהוצבו במקום האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסרטון ניתן לראות גבר, ככל הנראה עובד המקום, בשעה שהוא מהלך באזור, ולפתע מגיח תן במהירות מאחוריו ונושך אותו ברגלו. הגבר שמועד על הרצפה לאחר הנשיכה, מנסה לנער את התן מעליו ומצליח להבריחו מהמקום.

במשך 48 השעות האחרונות פונו לחדר המיון של המרכז הרפואי לגליל תשעה מתושבי האזור שדיווחו על כך שננשכו על ידי תנים בעיר נהריה ובסביבתה. כל הנפגעים שהגיעו לבית החולים אובחנו במצב קל ומרבית הפגיעות היו בגפיים.

"אני עובד באחד העסקים ברחוב לוחמי הגטאות שבנהריה", סיפר אחד הפצועים שננשך גם הוא ככל הנראה על ידי תן. "הבוקר ישבתי במשרד ופתאום קפץ עלי תן, נשך אותי ברגל ונמלט". נדגיש כי אומנם רוב המטופלים שוחררו לבתיהם לאחר קבלת טיפול בחדר המיון, אך חשוב להדגיש שבמקרים מסוג זה עולה חשש מהידבקות בכלבת.

תגובת החברה להגנת הטבע: דן אלון, אקולוג בחברה להגנת הטבע הסביר כי "גודל אוכלוסיית התנים בישראל כולה ובצפון הארץ בפרט, הוא גבוה מאוד, וזה תוצר ישיר של עודף מזון זמין עבורם, במרחבים הפתוחים והעירוניים כאחד. לצערנו, זוהי תוצאה של ניהול לא נכון של משק הפסולת בישראל, כדוגמת פסולת חקלאית, שלא מועברת לטיפול ראוי ומסודר ונזרקת בפחים פתוחים ובמקומות שאינם מתאימים לכך".