חשד להתעללות מינית חמורה של אב בבתו: א' הייתה רק בת 3 כשאימה הכירה את מי שיהפוך להיות אביה החורג. היא מספרת כי כעבור שנה החלה מסכת התעללות, שמשלב מסוים כללה גם פגיעה מינית של שנים. הכול, מתחת לאפה של האם. לטענת א', האב החורג איים עליה שאם תדווח עליו היא תגורש מהבית ותנודה מהמשפחה. כיום, היא בת 30 ומאובחנת עם פוסט טראומה ו-50% נכות, ומשתפת את סיפורה הקשה עם N12: "הוא היה אומר שהוא מלמד אותי איך להתנשק צרפתית ומכריח אותי לגעת בו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אמא שלי הכירה את האבא החורג שלי כשהייתי בת 3 ועברנו אליו", מספרת א' בריאיון בלעדי ל-N12. "בהתחלה הוא לא פגע מינית, רק היה מתעלל בי. הוא המציא מעין חוקים שאסור היה לי לעבור עליהם. כלל ראשון היה שאסור לבכות ואסור היה לי לומר שמשעמם לי. אסור היה להרעיש, אסור להרים את הצלחת בזמן האוכל או לשים מרפקים על השולחן. ואם הייתי בטעות עוברת על החוקים - אז היו מתחילים העונשים".

א' ממשיכה בקול חנוק: "הוא היה כולא אותי שעות בשירותים. אני זוכרת שהייתי בוכה וצועקת והוא לא היה מוציא אותי. אם אמא שלי הייתה מבקשת ממנו להוציא אותי, הוא היה מרביץ גם לה. כשהייתי בסוף צמאה, נאלצתי לשתות מתוך האסלה. לפעמים הוא היה מעקם לי את האצבעות. אצבעות קטנות של ילדה בת 4. פעם אחת אמא שלי לקחה אותי לבריכה. הוא התעצבן שזה היה בלי רשותו והוא לקח שוט שהיה תלוי על הקיר והרביץ לי ולאמא שלי. אמר שזה בשביל ללמד לקח שלא עושים משהו שהוא לא מרשה. מבחינתו היינו הרכוש שלו".

"ידעתי שאסור לי להתנגד אחרת הוא יעניש אותי. הייתי בובת צעצוע שלו. הוא חילל לי את הגוף"

כבר כשהייתה בכיתה ב', היא ניסתה להתאבד. כמה שנים לאחר מכן, היא ניסתה להתאבד שוב ולא הצליחה. "עליתי לקומה השלישית בבית הספר ורציתי פשוט לקפוץ. אמרתי לכל הילדים 'אני קופצת, ביי לכם'. ברגע האחרון המורה הורידה אותי מהר והכניסה אותי לכיתה וזה הסתיים".

אילוסטרציה (אילוסטרציה: 123rf)
אילוסטרציה | אילוסטרציה: 123rf

א' מעידה שבגיל 8 החל אביה החורג גם לפגוע בה מינית. תחילה היא מספרת שחיכה להזדמנויות שאמא שלה תצא מהבית, ובהמשך - עשה זאת גם כשהיא הייתה נוכחת. "זה התחיל מזה שהוא היה סוגר אותי איתו בחדר והיה מכריח אותי לגלח אותו", היא מעידה. "הוא היה מושיב אותי על הברכיים שלו, הוא היה תוך כדי נאנח ואם הייתי מתנגדת הייתי נענשת. הוא הכריח אותי גם לעשות לו מסאז' בגב וללטף אותו בראש מתי שהוא רוצה. פעם אחת, בערב, הוא אמר לי 'היום אני מלמד אותך איך מתנשקים נשיקה צרפתית. את תעשי מה שאני אומר לך'. והוא אמר לי לפתוח את הפה ואמר לי 'אני מכניס לך את הלשון ואז את מכניסה לי. זה נקרא נשיקה צרפתית, תלמדי'". א' מתחילה לבכות. "ידעתי שאסור לי להתנגד אחרת הוא יעניש אותי. הוא היה נוגע בי מתחת לבגדים ומתחכך בי. הוא ניצל אותי, הייתי בובת צעצוע שלו. הוא חילל לי את הגוף. זה קרה המון במשך השנים האלו".

"אמא שלי אמרה גם 'בואו נמשיך הלאה לא נהרוס את המשפחה עכשיו'. בדיעבד אני יודעת שהוא הכה גם את אמא שלי והיא אמרה שלא היה לה לאן ללכת. אבל תעשי משהו, תפני לרשויות"

בגיל 12 ביקשה א' לעבור לפנימייה דתית והפגיעות המיניות מצידו נפסקו. רק כשהייתה בת 17, התחילה לעכל את הפגיעה הקשה שחוותה והחליטה לספר לאימה. "יום אחד חזרתי ופשוט סיפרתי לה הכול", היא נזכרת. "היא נבהלה ואמרה שהיא לא ידעה. אני לא מבינה איך היא לא ראתה. קשה לי להאמין. אולי היה לה קשה או שהיא הכחישה. הוא בא מהעבודה, וסיפרתי הכול שוב מולו והוא הודה. אמר שהוא עשה את זה והוא מתנצל ושכדאי שנמשיך הלאה, ואמא שלי אמרה גם 'בואו נמשיך הלאה לא נהרוס את המשפחה עכשיו'. בדיעבד אני יודעת שהוא הכה גם את אמא שלי והיא אמרה שלא היה לה לאן ללכת. אבל תעשי משהו, תפני לרשויות", א' פורצת בבכי. "כעבור כמה שנים, אמרתי להם שהם חייבים להתגרש. אמרתי לאמא שלי שהיא לא יכולה להישאר איתו אחרי שהוא היה גם איתי מבחינה מינית. והם אמרו לי שאם לא טוב לי אז שאעוף מהבית. אמא שלי אמרה לי: 'את יודעת מה? אם לא טוב לך תתאבדי'. הלכתי ולקחתי גלון של אקונומיקה והתחלתי לשתות הכול. בסוף התמוטטתי והאבא החורג פינה אותי למיון. הבנתי ישר שהוא בא איתי לוודא שאני לא אומרת שניסיתי להתאבד. אז הייתי חייבת לומר שזה היה בטעות".

"בעימות החוקרת אמרה לו שהוא הודה בדברים ב-2012 ושאלה מה יש לו לומר על כך. אז הוא אמר שהוא לא זוכר, שיש לו בעיות זיכרון"

ב-2012 התלוננה א' לראשונה נגד אביה החורג. אימה סיפרה לה שהוא הודה בהכול, אבל כעבור כמה ימים - התקשרה אליה האם ואיימה עליה לבטל את התלונה.

"היא אמרה שהוא מוסר ש'אם את רוצה לחזור הביתה ואת לא רוצה שהוא יזרוק אותך ואחים שלך ינדו אותך לכי לבטל את התלונה'. הרגשתי שאין לי בכלל ברירה וביטלתי מהר את התלונה. רק לאחרונה אזרתי אומץ שוב. הייתי בטוחה שאני כבר לא יכולה להתלונן בגלל חוק ההתיישנות, אבל כשגיליתי שזה לא תקף לעבירות מין במשפחה - פתחתי מיד שוב את התלונה. בעימות החוקרת אמרה לו שהוא הודה בדברים ב-2012 ושאלה מה יש לו לומר על כך. אז הוא אמר שהוא לא זוכר, שיש לו בעיות זיכרון. הוא טוען שהיה חיכוך בינינו וכתוצאה מזה יצא לו זרע וזהו".

_OBJ

השבוע פרסמנו ב-N12, כי לאחר שהמשטרה סיימה את פעולות החקירה, במקום להעביר את התיק לפרקליטות - התיק נסגר בטעות. בעקבות פנייתנו גילו בפרקליטות על החקירה וכעת התיק בבחינה. בינתיים, א', שהתגרשה כבר פעמיים, מספרת שהיא לא מצליחה להתמודד עם הקושי הנפשי כתוצאה ממעשיו של האב החורג.

"אני לא מחזיקה מעמד במקומות עבודה בגלל הסיוטים תוך כדי העבודה. יש פלאשבקים, חרדות שהוא יכול לחכות בכל פינה. אני לא נרדמת בלילה. כי הוא היה עושה את זה בלילות, את ההתעללות המינית, אז אני חייבת להישאר דרוכה שהוא לא יבוא", מספרת א' בבכי. היא מוסיפה: "וקשה לי שיש לאחותי ילדות קטנות. הוא פדופיל. הוא לא שילם על מה שהוא עשה. הוא יכול לפגוע בעוד ילדות".

תגובות:

תגובה מטעם האב החורג, המיוצג בידי עו"ד טלי גוטליב: "מרשי מעולם לא הודה בביצוע עבירה או בפגיעה כלשהי במתלוננת. להיפך. הוא הוכיח את חפותו ומשטרת ישראל סגרה את התיק נגדו כבר לפני שנים רבות. לאחר גירושיו מאימה של המתלוננת זאת החלה במסע רדיפה ושוב פנתה למשטרה. מרשי נחקר, התעמת עם המתלוננת וסיפק ראיות להגנתו. הרקע לשקריה של המתלוננת ואימה הוא סכסוך כספי וניסיון לסחוט את מרשי. פניית המתלוננת לתקשורת היא עוד צעד מכוער במסע רדיפתה את מרשי".

תגובת הפרקליטות: "התיק נשוא תלונתה המקורית של המתלוננת נסגר על ידנו בשנת 2015. פנייה נוספת של המתלוננת לאחר מועד זה אינה מוכרת לנו. בעקבות פנייתך, ביקשנו לקבל לידנו את התיק מהמשטרה, וכעת הוא מצוי בבחינה".

מהמשטרה נמסר: "עם סיום החקירה הועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות".

האם בחרה שלא להגיב.