"הנאשם גדע בירייה אחת את חייה של רעייתו": 29 שנות מאסר נגזרו היום (רביעי) על השוטר מסרשה משה וואסה, שרצח לפני כשנתיים בביתם את זוגתו אנגוואץ וואסה. הנאשם ביצע את הרצח בעת שנכחו בדירה גם ילדתם המשותפת בת החודשיים, וילדיה של אנגוואץ ז"ל שהיו בני 4 ו-7. וואסה הורשע ברצח בכוונה תחילה פה אחד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מרים מלקמו, אחותה של הקורבן, צעקה בתחילת הדיון לעבר מסרשה: "י'אפס, הרסת לנו את החיים. מאחלת לך שתישרף בגיהנום". בהמשך היא אמרה: "אין כל כך הרבה מה להגיד. אני מקווה שתהיה ענישה מחמירה, שבית המשפט יעשה צדק עם מצבים כאלה ורציחות כאלה ושלא נדע עוד מקרים כאלה".

עו"ד הילה אדלמן מהמחלקה לחקירות שוטרים, בתגובה לגזר הדין: "מדובר במקרה קשה של רצח אישה ע"י בן זוגה, שהותיר שלושה ילדים קטנים יתומים, כולל תינוקת שהייתה בזמן הרצח רק בת חודשיים. מח"ש עתרה למאסר עולם והעונש המקסימלי שישקף את חומרת המקרה. בית המשפט נתן עונש חמור אבל אנחנו נלמד את גזר הדין ונבין מה נותר לעשות".

עו"ד תמי קלנברג-לוי, נציגת הסיוע המשפטי מטעם משרד המשפטים, אמרה: "בית המשפט קבע 29 שנה עונש. המשפחה אומרת שזה לא ירפא את הכאב שלהם, אבל הם שמחים שבית המשפט ראה אותם".

חשד לרצח בנתניה (צילום: החדשות)
זירת הרצח | צילום: החדשות

הרצח אירע לפני כשנתיים בנתניה. מסרשה, שוטר במשטרת נתניה, התקשר סמוך לשעה 21:00 למוקד 100 ודיווח להם שירה באשתו בפלג גופה העליון. צוותי מד"א מצאו את האישה ללא רוח חיים כשהיא יושבת על כיסא במטבח בזמן שבעלה יושב לידה.

השוטרים שהוזעקו לזירה הכירו את השוטר וחבריו במשטרת נתניה הגיבו בהלם לאירוע. לדבריהם הם לא שמו לב להתנהגות חריגה ותיארו אותו כשוטר שקט, צנוע ומצטיין שציפו לו לגדולות וקיוו שיהיה קצין.