אלירן מלול, שנאשם ברצח של מיכל סלה ז"ל, הגיע הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים, שם העיד לראשונה. הוא סיפר את גרסתו לתקרית שהסתיימה באוקטובר 2019 במותה הטרגי של אשתו ואם בתו בת ה-32, שהפכה לסמל המאבק באלימות נגד נשים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12: 

מלול עלה לדוכן העדים וחזר על הטענה של עורכי דינו כי הוא הקורבן בפרשה. "בטלפון הנייד שלי, לא היה לי מה להסתיר, היא (מיכל) ראתה אישה נאה, אז מיכל אמרה לי שאני לא הולך לשם יותר. היא ראתה שאני מקבל ביטחון, היא אמרה לי שלא אראה את הילדה שלי, שנתגרש".

הוא טען שמיכל ז"ל השפילה אותו בכל הזדמנות: "כשאמרתי למיכל - 'תודה אשתי' בקידוש, היא צעקה עליי 'אל תקרא לי אשתי' לא הייתה לה בושה או רחמים". הוא גם טען כי משפחתה של אשתו התנכלה לו, בשל עבודתו. "הייתי מאושר כשעבדתי בחינוך, הלב שלי היה רחב והצלחתי לעשות הכול", העיד. "אבל במשפחת סלה לא אהבו את זה, לא היה מספיק פרנסה, אבא שלה אמר 'מה, היית בצבא? לא היית קצין'".

התובע עימת את מלול עם תכתובת הודעות שלו עם מיכל, וטען שזו ההוכחה לכך שבעצם מלול היה התוקפני, ולא קורבן כפי שהוא מתאר את עצמו בעדות. "אני רוצה שניפרד, לא צריך לפחד, עשינו טעות ונתקן אותה, אני לא דואגת. סליחה שהשליתי אותך ואותי, אנחנו לא צריכים לחיות ביחד", כתבה מיכל למלול בהודעה שהציג התובע. התגובה של מלול הייתה - "את לא תקבלי ממני גט".

מיכל סלה (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)
מיכל סלה ז"ל | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

גרסת מלול ליום שבו לפי האישום אירע הרצח 

בעדותו המשיך מלול וסיפר על יום התקרית שהסתיים במוות: "חזרתי הביתה לבית מבולגן, לקחתי את הילדה למקלחת, היא הרגישה מצוין במים. אבל מיכל באה ואמרה לי לנקות את הבית. מיכל התעללה בי ודחפה אותי, פשוט לא התייחסתי. אחר הצוהריים, ראיתי את היומן וראיתי שיש לי משהו לעשות, היא אמרה - אתה לא לוקח את האוטו, הצעתי לקחת אותה, אבל היא התחילה לתת לי מכות, זה היה רע".

"היא מצאה דף בסלון שבו כתבתי פרטי פגישה עם איזה פגישה", הוסיף. "היא ראתה את זה והתעצבנה, שאלתי אותה 'די, כמה אני יכול לסבול?', והיא אמרה לי: 'אתה כלום, אתה כלום. היא דקרה אותי עם סכין בגב כמה פעמים. הגוף שלי קיבל צמרמורות, היה לי קר, לא יודע איך להסביר. באחת הדקירות שלה, הסכין נשאר תקוע לי בגוף".

‎"הלכנו למקלחת ואמרתי לה 'אני מתעלף, תתקשרי למד"א'. היא אמרה 'מגיע לך, מגיע לך, אתה לא רצוי בחיים', אמרתי לה שתביא מים, שתוציא את הסכין. ירד (לי) מלא מלא דם. היא עטפה אותי בסדין; שתיתי אלכוהול והתחלתי להתעלף, כשהתעוררתי - היא אמרה לי 'מגיע לך'. שתיתי ושתיתי. התעלפתי והתעוררתי וראיתי את כל הבית עם דם; מיכל מתה על הרצפה‎... זה כל כך עצוב ונורא; אני שואל את עצמי למה לא הרמתי עליה יד והיינו מתגרשים ולא הייתי מגיע למשבצת הנוראית הזו"‎.

לילי בן עמי, מיכל סלע ז"ל, בית המשפט
לילי בן עמי, אחותה של מיכל סלע ז"ל בבית המשפט

התביעה מעמתת את מלול עם גרסתו

מנגד, התביעה טענה שלא יכול להיות שמיכל דקרה את מלול כפי שאמר, מפני שהדקירות שהוא מתאר לא יכלו להיעשות על ידי מישהי שמאלית כפי שמיכל הייתה. התובע פונה למלול: "אמרת שאתה מלא דם, שהסכין תקועה בגוף. מדוע לא התקשרת למד"א?". מלול טוען שמיכל החביאה את הטלפונים ולכן לא קרא לעזרה. 

עוד אמר התובע למלול שהוא טוען שהם שתו אלכוהול אך בדמה של מיכל לא נמצאה עדות לאלכוהול. בשלב הזה, הסנגור מעיר שהבדיקה לא קבילה. התובע הוסיף שה-DNA על בקבוקי האלכוהול היה רק של מלול. התובע המשיך ללחוץ על מלול ושאל אותו אם היה לו כל כך רע, ואם מיכל השפילה אותו כפי שהוא טוען - מדוע לא עזב? מלול לא ממש השיב לשאלה ובתשובותיו לתובע חזר פעם אחר פעם על כך שאינו זוכר תאריכים מדויקים. 

אחותה של מיכל: "הוא שקרן פתולוגי, שיירקב בכלא"

מחוץ לבית המשפט, אמרה אחותה של מיכל, אורית, אחרי הדיון: "אני מכירה את מיכל, אחותי הקטנה, מיכל ביקשה לסיים את זה בצורה יפה, לשמוע אותו מתאר היום את האירועים, זה היה מאוד קשה. מיכל ביקשה ממנו לעזור ללירן להתקבל ללימודים. אין לו בושה".

"אני רוצה שאלירן מלול יירקב בכלא, שלא יקבל ניקוי של שליש, נכנס אלינו הביתה נחש", הוסיפה. "אתם יודעים איך הוא הקסים את מיכל, הוא משחק, הוא יהיה אלוף הכלא, הוא שקרן פתולוגי".

לילי בן עמי על סיפורה של שירה איסקוב (צילום: פאולה וליאון, קשת 12)
מתוך "פאולה וליאון" | צילום: פאולה וליאון, קשת 12

לילי בן עמי, אחותה של מיכל ז"ל, העידה בעצמה בבית המשפט המחוזי לפני כארבעה חודשים, וסיפרה בעדותה: "מיכל הייתה אדם שמח ומאושר, אהבה את עצמה ואת החיים. היא בן אדם אהוב ואהוד. עשרה ימים לפני הרצח סיימה בהצטיינות תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. אין לי ספק שבאותו הערב למיכל לא היה מושג. וכל אדם שמכיר את מיכל יגיד את אותו הדבר: למיכל לא היה מושג שיכולה להישקף סכנה לה או לבת שלה ובוודאי שהיא לא חשבה לפגוע בעצמה".

מלול נאשם ברצח בנסיבות מחמירות של אשתו מיכל סלה ז"ל. בכתב האישום החמור שהוגש נגדו נכתב כי הוא "גרם למותה של המנוחה באכזריות מיוחדת, הבאה לידי ביטוי בתקיפתה בנוכחות בתה התינוקת, גרירתה ודקירתה באזורים נרחבים בפלג גופה העליון, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה". עוד נכתב כי מלול דקר את מיכל באמצעות סכין מטבח לא פחות מ-11 פעמים.