השוטר החשוד ברצח אשתו דיאנה ז"ל הובא במהלך הלילה אל ביתם של השניים ביישוב נעלה, שם אירעה התקרית, ושחזר לעיני חוקרי המשטרה את האירוע לפרטיו - כך נודע הבוקר (שבת) ל-N12. זאת, לאחר חקירה ראשונית שבה הודה החשוד כי רצח את אשתו, ואמר לחוקרים כי הוא חווה "בלאק אאוט" בזמן שביצע את המעשה ואינו יודע להסביר מדוע עשה זאת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד עולה מהחקירה כי לרצח קדמה מריבה בין בני הזוג. תחילה לא כללה מריבה זו אלימות פיזית, אולם בשלב מסוים שלף החשוד את אקדחו האישי וירה לעבר אשתו שתי יריות. אחד הכדורים פגע בראשה וגרם למותה. לאחר מכן התקשר למשטרה ודיווח על שאירע. הערב הוא יובא לדיון בפני בית המשפט, שצפוי להאריך את מעצרו.

"היה בינינו ויכוח סתמי, אני לא יודע מה נכנס לי לראש", אמר החשוד בחקירתו הראשונית. "הוויכוח הוביל לצעקות ואני לא יודע להסביר את זה. שלפתי את האקדח ויריתי שני כדורים. אחד פגע בראשה. אז התקשרתי למוקד 100 וביקשתי שיגיעו".

נרות נשמה סמוך לזירת הרצח של דיאנה רז (צילום: N12)
סמוך לזירת הרצח בנעלה. נרות נשמה לזכר דיאנה ז"ל | צילום: N12

לדיאנה רז ארבעה ילדים, בני 7-1, והם נכחו בבית בשעת הרצח. בשעה זו הם שוהים עם סבם וסבתם, חלקם אצל הוריה של דיאנה וחלקם אצל הוריו של בעלה החשוד ברצח.

פרקליטו של החשוד ברצח, עו"ד משה אלון, מסר בתגובה לאירועים: "התיק נמצא בשלבים ראשונים של החקירה ומסר את גרסתו. ניתן לזמן לעשות את שלו. אבקש מחר מבית המשפט לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית".

דיאנה רז עבדה כיועצת לענייני זוגיות, ובאתר האינטרנט בבעלותה היא סיפרה בעבר על השינוי שעברה בחייה: "בשנת 2006 התחלתי את מהפך חיי, ניהלתי מערכת יחסית הורסת ומאמללת, הייתי פגועה ושבורה עם הערכה עצמית נמוכה ביותר. אך עם כל הפחד החלטתי לסיים אותה. הבעיה הגדולה ביותר שפגשתי בנישואים – כשנשים הופכות להיות מובנות מאליו לגברים. את כל לימודיי יישמתי בחיי האישיים והיום אני נשואה לגבר מדהים".

גם הבעל החשוד סיפר על הזוגיות של השניים בעמוד הפייסבוק שלו: "גאה באישתי האהובה, מעריך ומעריץ אותך על מי שאת".

עו"ד משה אלון
עו"ד משה אלון, המייצג את הבעל החשוד ברצח

יו"ר נעמת, חגית פאר, מסרה בעקבות הרצח: "המשטרה מחויבת בבירור מקיף כיצד קורה שמי שאמור להגן בנשקו על חייהם של אזרחים מפנה אותו על פי החשד כלפי זוגתו. כל רצח דורש חקירה מעמיקה אך במקרה בו מדובר בשוטר נושא נשק יש לבחון האם לא מדובר במחדל מערכתי והאם היו סימנים מקדימים שאמורים היו להדליק נורות אדומות".

הדיווח למד"א התקבל אתמול סמוך לשעה 16:00. "כשהגענו למקום הובילו אותנו לתוך הבית", שחזר אורן קיינר, פרמדיק מד"א שהוזעק למקום. "האישה הייתה ללא רוח חיים, מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ביצענו מספר בדיקות רפואיות, אך היא הייתה ללא סימני חיים. לכן נאלצנו לקבוע את מותה בצער רב".