"פעל ללא פיקוח, השקיע במיזמים בסיכון גבוה ביותר": בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) עשר שנות מאסר על איש העסקים, אמיר ברמלי וקנס בסך של 400 אלף שקלים. ברמלי הורשע בהונאה וגניבת כספים בסך כולל של 340 מיליון שקלים ממשקיעיו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עורכת הדין חנה קורין, ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה, שניהלה את התיק מסרה בתום הדיון כי "העונש שנגזר היום על אמיר ברמלי הוא עונש משמעותי שמבטא גישה מחמירה כלפי הונאת משקיעים בשוק ההון".

עוד הדגישה עו"ד קורין כי "ברמלי רימה את המשקיעים בכך שהבטיח להם תשואות גבוהות וחסרות סיכון, ובפועל העביר את הכספים להשקעה במיזמים בסיכון גבוה ביותר, ושילם את הריביות המובטחות מכספי המשקיעים עצמם".

"ברמלי פעל ללא פיקוח, והפר את החובה לפרסם תשקיף", מסרה עורכת הדין. "בית משפט קיבל את עמדת התביעה כי יש לשלוח מסר חשוב לכל יזם הסבור שהוא יכול לגייס כספים מן הציבור ללא אחריות, להתעלם מהחובות המוטלות עליו, ולמעול באמונם של משקיעים המעבירים לו את מיטב חסכונותיהם"

נזכיר כי הדיון בעניינו של ברמלי היה אמור להתקיים כבר בחודש שעבר, בנוכחות השופט חאלד כבוב בבית המשפט המחוזי בתל אביב. אלא שהדיון לא התקיים - זאת לאחר שהתגלה שבנו של השופט, היה אחד מאותם הלקוחות הרבים שהגישו תלונה נגד ברמלי.