הותר לפרסום: סקוט ניומן הוא החשוד ברצח בת זוגו לטרישה לני-פוינטר בת ה-53 מירוחם. מעצרו הוארך הערב (שני) עד יום ראשון. הוא הודה במיוחס לו והוא משתף פעולה בחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גופתה של לני פוינטר ז"ל נמצאה הבוקר בדירתה ללא רוח חייםלאחר שעל פי החשד ניומן, , שהיה בן זוגה בשנים האחרונות, חנק אותה למוות כשיצאה מביתה לעבודה. במשטרה לא הכירו אירועים או תלונות קודמות על אלימות במשפחה.

נציג המשטרה אמר בדיון הארכת מעצרו כי החשוד התקשר למשטרה לאחר המעשה והודיע כי רצח את חברתו, ואף שחזר את המעשה בתחנת המשטרה. בחקירה ניומן מסר גרסה ותיאר את אופן הרצח. בפניו ובגופו שריטות, במשטרה סבורים שהן תוצאה של נסיונה של המנוחה להשתחרר ממנו ולהציל את עצמה. לדבריו, המניע היה "חוסר תעסוקה, קנאה וסכסוכים קטנים עם המנוחה". גופתה של המנוחה תעבור לנתיחה.

 

החשוד ברצח בת זוגו לטרישיה לני פוינטר (צילום: החדשות 12)
סקוט ניומן, החשוד ברצח חברתו לטרישה לני-פוינטר, בהארכת מעצרו | צילום: החדשות 12

עו"ד אלכס גאוסקין מהסנגוריה הציבורית שמייצג את החשוד אמר: "כרגע בית המשפט האריך את מעצרו תוך שהוא מפנה אותו לבדיקה פסיכיאטרית כדי לבחון את מצבו הנפשי בעת העבירה. מעבר לזה הימים יגידו".

לטרישה לני-פוינטר ז"ל השתייכה לקהילת העבריים, ולפני יותר משנה עברה מדימונה לירוחם, שם יש כמה משפחות בודדות מהקהילה. הבוקר הגיע הגרוש של לטרישה, נדיב בן עמיקם בן ישראל, לזירת האירוע. "ככל שאני יודע, למרות שלא היינו ביחד, הוא רצח את אשתי. זה כל מה שמעניין אותי", הוא סיפר

בת דודתה של לטרישה, יהושבע פוינטר, שוחחה עם N12. "הכרתי את סקוט", תיארה, "הם הכירו כמה שנים. לא היה סימן. רק שאימא שלו נפטרה, הוא קצת השתגע, לפני כמעט חצי שנה". 

על פי החשד ניומן חנק את לטרישה למוות והזעיק את המשטרה, והשוטרים הזעיקו את כוחות ההצלה שניסו לבצע בה פעולות החייאה - אך ללא הועיל. על פי האינדקציה הראשונית המוות התרחש בשעות הבוקר המוקדמות, זמן קצר לפני הגעת הכוחות.

עו"ד דנה מיטב, מנכ"לית שדולת הנשים התייחסה לאירוע: "עוד אישה משלמת במחיר חייה על סדרי עדיפויות כושלים של הממשלה, עוד משפחה שנהרסה. מדיניות של דיבורים ולא של מעשים, של מעט תקציבים ולא כפי שהובטח. מדיניות שמקלה עם הרוצחים, והיעדר טיפול בגברים האלימים, מובילה לכך שנשים משלמות בחיים שלהן. מקרים מוכרים או שאינם מוכרים לשירותי הרווחה מסתיימים כולם באותו האופן. זו מגפה שמתרחשת כאן לא פחות מהקורונה, ותמשיך ללוות אותנו לצערנו עד לרצח האישה הבאה".