בנו של השופט ובקשת הנאשם: איש עסקים אמיר ברמלי שהורשע בגין בהונאת משקיעים במאות מיליוני שקלים, אמור היה להגיע בשבוע שעבר לדיון הטיעונים לעונש באולם של השופט חאלד כבוב בבית המשפט המחוזי בתל אביב. אז התגלה כי אחד המתלוננים הוא בנו של השופט והדיון נדחה. היום שלח הנאשם באמצעות עורכי דינו בקשה לפסילת השופט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המבקש יטען כי בנסיבות שנוצרו, בית המשפט הנכבד מנוע מליישב בדינו לנוכח עניין אישי ממשי של בנו של השופט המבקש בעקבות התלונה החמורה שהגיש כנגדו", נכתב בבקשת עורך הדין גיא עין צבי. "החובה להימנע מישיבה בדין באותם מקרים כה ברורה ומוחלטת, אין מנוס מפסילת המותב לשבת בדין".

עוד נכתב בבקשת הפסילה: "בנסיבות בהן אדם הגיש תלונה במשטרה בחשד כה חמור כנגד אדם אחר, לא יכולה להתעורר מחלוקת בדבר קיומו של "עניין אישי ממשי" של המתלונן. מצב בו המותב דן בעניינו של המבקש, כאשר בנו של המותב הגיש תלונה במשטרה כנגד המבקש, הינו פגום ומעוות ויש להימנע ממנו. קל וחומר שיש להימנע ממצב זה כאשר החקירה טרם הסתיימה".

אמיר ברמלי (צילום: כדיה לוי)
צילום: כדיה לוי

ברמלי הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב בגניבת סכום של לא פחות מ-340 מיליון שקלים מלמעלה מ-400 לקוחות. משפטו מתנהל במחוזי תל אביב בפני השופט כבוב כבר מ-2016, כשהכרעת הדין בעניינו ניתנה באוקטובר האחרון. 

דיון הטיעונים לעונש, שאמורים היו להתקיים בשבוע שעבר, בוטלו - ומהפרוטוקול עולה כי בנו של השופט כבוב הגיש תלונה נגד ברמלי. לאחר הגשת התלונה בשנית, נאסר על ברמלי ליצור קשר עם מי מבני משפחת השופט - והוא אף נעצר בשנית.