אתמול (ראשון) בשעות הערב הושלך רימון הלם לעבר חצר הבית של ראשת עיריית אור יהודה, ליאת שוחט. היום בריאיון עם N12 היא מספרת שבזמן שהרימון נזרק והבהיל את יושבי הבית, היא הייתה מול המחשב והכינה את בתה לכיתה א'. למבצעי העבירה מבהירה שוחט כי אינה נרתעת כלל, ובמקביל היא פונה לממשלה: יש לפעול למיגור האלימות נגד ראשי ערים, אנחנו חשופים מדי יום".

  לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זו חציית קו אדום, עבר כל גבול. מי שיש לו משהו נגדי או נגד העירייה, הלשכה שלי פתוחה לדיונים ולשיח", אמרה שוחט. "ברגע שהגיעו לסביבה הכי קרובה שלי, לבית שלי בשעות הערב כשאני עם הילדה הקטנה שלי – זה משהו שלא נתפס. לצערי זה משהו שקורה לראשי ערים בכל אחד מהמקומות, כל הזמן אנחנו מאויימים. גם יש כלפינו אלימות פיזית, מילולית ומישהו צריך לתת על זה את הדעת. מבחינתי זה הקש ששבר את גב הגמל, אנחנו הרבה זמן מתריעים באמצעות השלטון המקומי על האלימות כלפינו נבחרי הציבור".

רימון הלם שהושלך לחצר ביתה של ראש העיר אור יהודה ליאת שוחט

שוחט סיפרה על הרגעים המפחידים של זריקת הרימון: "כולנו היינו בבית והיה פיצוץ מכביר. הבית רעד, הדלת כנראה הייתה פתוחה ונכנס עשן לבית. אני בעיקר התמודדתי עם הילדה הקטנה ושידרתי עסקים כרגיל, המשכתי לעבוד איתה במחשב הכנה לכיתה א', שלא תרגיש מה היה. הגדולים יחד עם הבעל התמודדו עם המשטרה ועם השאלות".

לראשת העיר גם יש מושג מי עומד מאחורי המעשה: "בתפקיד ראש העיר יש קצוות, יש גם את הדברים הלא נעימים – פיקוח על הבנייה, רישוי עסקים, פלישות לשטחים ציבוריים. ב-5 השנים האחרונות האכיפה היא חזקה. רק לאחרונה הרסתי מבנים של עסקים שפלשו לשטח ציבורי, הוצאתי צווי סגירה לעסקים, גם בתקופת הקורונה. כשמגיע אליי מסמך שמעיד על בעיות בריאותיות, תבראותיות מאוד קשות של עסק אז אני חותמת על צו סגירה. אני מניחה שזה לא מתאים לכמה בעלי עסקים ולאנשים שפועלים פה בעיר. אבל אני חוזרת ואומרת – המקרה הזה מחזק אותי הוא לא מרתיע אותי. מי שניסה להרתיע אותי השיג בדיוק את ההפך".

למרות שלא ביקשה להגביר את האבטחה סביבה מאז המקרה, המשטרה הגדירה את שוחט כמאובטחת ברמה 6. "המשמעות היא שמהבוקר חבלן בודק לי את הרכב ואת הבית מסביב", היא מסבירה. "יש לי שומר ראש 24 שעות. זו עוד נקודה, הפגיעה בפרטיות, שינוי מהלך החיים. אבל קמתי חדורת מוטיבציה, יש לי הרבה עבודה, הרבה דברים בלו"ז היומי ושום דבר לא ישנה את זה".

"עיריית אור יהודה בראשותי תמשיך לפעול נגד פעילות לא חוקית בעיר בכל התחומים", היא מבהירה ומוסיפה פנייה לממשלה: "אנחנו בשלטון המקומי חשופים מדי יום והגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה ויאבטח אותנו".