המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שלמה למברגר, החליט היום (ראשון) לסגור את תיק החקירה נגד ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נוה, ונגד השופטת אתי כרייף. בהודעה מטעם הפרקליט נמסר כי ההחלטה לסגור את התיק מגיעה לאחר התלבטות רבה, משום שהוא סבור כי אין סיכוי סביר להרשעה.

מסמך ההחלטה המלא בעניין אפי נוה והשופטת כרייף

המשטרה חשדה כי נוה פעל והפעיל אחרים במסגרת תפקידו ומעמדו בעניינה של כרייף, כדי לקדם את מועמדותה לשיפוט - מהלך שהצליח לבסוף, עם מינויה. המשנה לפרקליט המדינה הבהיר כי על אף ממצאים עובדתיים קשים שעלו מן החקירה, העולים לכאורה כדי מעשים פליליים, יש לגנוז את התיק.

עו"ד למברגר הבהיר כי ישנו ספק סביר האם ניתן להוכיח את עבירת השוחד, אך קיימת תשתית ראייתית לכך שנוה עבר לכאורה עבירה של מרמה והפרת אמונים. אלא שכדי להוכיח זאת היה צורך להשתמש בהתכתבויות ושיחות מוקלטות מהטלפונים של נוה, שהושגו תוך פגיעה קשה בפרטיותו ובזכויותיו – מה שהביא להחלטה לסגור את התיק לבסוף.

צפו בכתבה המלאה על אפי נוה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
נחשד בשוחד, מרמה והפרת אמונים. עו"ד אפי נוה | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

המשנה לפרקליט המדינה הדגיש כי בשעה שפנו גלי צה"ל והכתבת הדס שטייף לרשויות אכיפת החוק, הייתה הצדקה מלאה וחובה לקבל את החומרים ולפתוח בחקירה, אך לא ניתן היה להשתמש בהן בסוף החקירה. "מדובר במקרה ייחודי שבו הסיבה היחידה לפתיחה בחקירה היתה הראיות שהושגו לכאורה בעבירה", נכתב בהחלטת המשנה לפרקליט המדינה. "בנסיבות אלה יש מקום לבחון מחדש את שאלת הסיכוי שבית המשפט יקבל ראיות אלו ואת הראיות ש'נגזרו' מהן בהמשך החקירה".  

משהוחלט לסגור את התיק ביחס לנוה, שהוא המבצע העיקרי לכאורה - אף לא נמצא מקום להעמיד לדין את כרייף. במהלך החקירה אף התברר כי כרייף ביצעה לכאורה גם עבירה של השמדת ראיה. במקרה זה החליט עו"ד למברגר להימנע מהעמדתה לדין בכפוף להתחייבותה שלא לשוב לכס השיפוט.

חשודה במתן שוחד מיני. השופטת כרייף (צילום: חדשות)
התיק נסגר. השופטת אתי כרייף | צילום: חדשות

עו"ד נתי שמחוני ואופיר סטרשנוב, המייצגים את כרייף, בירכו על ההחלטה לסגור את התיק נגד השופטת. "אנו חדורי אמונה כי לא נפל כל רבב בהתנהלותה. לאורך כל הדרך, הייתה כרייף סמוכה ובטוחה בחפותה המלאה", מסרו עורכי הדין. "היא נבחרה כדין לכהונת שיפוט ברוב גדול בוועדה למינוי שופטים, ובתמיכת נשיאת בית המשפט העליון דאז, וזכתה לתשבחות רבות על תיפקודה".


עורכי הדין בעז בן צור, כרמל בן צור גיא רוה והדר גולדשטיין מסרו בתגובה כי "היום נסגר תיק שלא היה צריך לבוא לעולם. כזכור, החקירה נגד עו"ד נוה נפתחה לאחר שהתבצעו עבירות פליליות כלפיו. מכל מקום, על אף שחקירה זו לא היתה צריכה להתקיים, טוב שלאחר בחינה מעמיקה - העובדות התבררו והדברים הועמדו על מכונם. יש לברך אפוא על כך שבסופה של דרך התקבלה ההחלטה הנכונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות