המשטרה עצרה היום (שלישי) את אורן כחולי, החשוד כי התחזה לרופא והעניק טיפולים קוסמטיים, בין היתר גם לידוענים, עורכי דין מוכרים ואנשי תקשורת. החקירה נולדה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי משרד הבריאות על אודות כחולי. במשרד ביצעו תרגיל חקירה שבמסגרתו שלחו "לקוחה" לטיפול במרפאה של כחולי, שם הוא נעצר. פרקליטו מכחיש את הטענות נגדו, אולם בית המשפט החליט להאריך את מעצרו בארבעה ימים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כאמור, מידע מודיעיני שהגיע לחוקרי משרד הבריאות הסב את תשומת ליבם אל אדם שחשוד כי העניק טיפולים אסתטיים, ביניהם גם הזרקת בוטוקס, למטופלים, ללא הרישיון המתאים לכך. הוא הציג את עצמו כד"ר אורן כחולי, המאבחן ומטפל במגוון מחלות כרוניות ואקוטיות בשיטות ייחודיות.

כדי לבדוק את החשדות נגדו, שלחו חוקרי משרד הבריאות "לקוחה" אל המרפאה של כחולי ברחוב הברזל בתל אביב. אולם, בטרם העניק לה את הטיפול, קפצו החוקרים על כחולי, עצרו אותו והעבירו אותו לידי המשטרה, כל זאת ביחד עם הראיות שנאספו, ביניהן תכשירים קוסמטיים וציוד רפואי.

חומרים וציוד שנתפסו במרפאה של אורן כחולי (צילום: דוברות משרד הבריאות)
הציוד שנתפס במרפאה | צילום: דוברות משרד הבריאות

אם לא די בכך, בזמן המעצר התברר שכחולי אמור היה לשהות בבידוד בביתו והפר את הנחיות משרד הבריאות, כך שלכתב החשדות תצטרף גם עבירה של הפרת בידוד.

כחולי בתגובה טוען בחקירתו כי הוא מעולם לא הציג עצמו כרופא, אלא עסק ברפואה אלטרנטיבית בלבד. כמו כן, הסביר כי קיבל את התואר השלישי שלו מאוניברסיטה באוסטרליה, והתעקש פעם נוספת שמעולם לא טען שהוסמך להיות רופא, אלא מטפל אלטרנטיבי בלבד. אולם, חוקרי משרד הבריאות טוענים כי בידם ראיות שמוכיחות אחרת.

ד"ר רוני ברקוביץ, מנהל אגף האכיפה במשרד הבריאות, מסר בתגובה למעצרו של כחולי: "מדובר בבן אדם שאין לו רישיון כלל לעסוק ברפואה. הוא בעצם סיכן את בריאות הציבור, השתמש בתרופות שרק רופאים יכולים להזריק כגון בוטוקס וחומצה היאלורונית, תוך מצג שווא וסיכון האזרחים".

עורך דינו של כחולי, שי גבאי, אמר ל-N12: "מרשי מכחיש את החשדות נגדו, הוא שיתף פעולה עם החוקרים וענה על כל השאלות שנשאל. הוא מעולם לא אמר שהוא רופא, כל מה שהוא עסק זה בתחום הכשרתו שהיא רפואה אלטרנטיבית".