פרסום ראשון: המתחזה הסדרתי אילן אברמוב, שהואשם לפני שנה בשורת מעשי עוקץ, הואשם שוב לפי פרקליטות ירושלים בגין אותם המעשים - כך דווח היום (חמישי) ל-N12. גם בשנה האחרונה אברמוב המשיך בסורו וקיבל מאות אלפי שקלים במרמה מאנשים שונים, בהם בת זוגו ואדם נוסף שתרם לו כסף ומזון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האישומים החדשים גובשו לכתב אישום מתוקן, יחד עם האישומים הקודמים כלפיו. בכתב האישום מתואר בין היתר כי אברמוב שיקר לבת זוגו והציג את עצמו כאדם עמיד ובעל קרקעות, ובפועל לדברים אין אחיזה במציאות לפי ניתוני הבנק. על בסיס שקריו, הסכימה בת הזוג לתת לו סכום כולל של 100,000 שקל, שבו השתמש להימורים.

בכתב אישום אחר מתואר כי אברמוב הכיר לפני שנה בעל סוכנות נסיעות, וטען בפניו כי מצבו הכלכלי קשה. בעקבות כך, רכש עבורו המתלונן מוצרי מזון וסייע לו מבחינה כספית. כעבור זמן מה, אמר אברמוב למתלונן כי מצבו השתפר, וטען שכל הכספים שנלקחו ממנו – יוחזרו.

עוד הוא הוסיף לשקר בפני המתלונן כי בבעלותו קרקע ברעננה, והבטיח לו כי בעתיד יקבל אחוזים מעסקת המקרקעין בשטח. בהתאם לכך, העביר המתלונן לאברמוב הלוואות בסך 65,000 שקלים כמה פעימות, שמעולם לא הוחזרו.

פנינה רוזנבלום, אילן אברמוב (צילום: המתחזים, קשת 12)
צילום: המתחזים, קשת 12

נזכיר כי שמו של אברמוב עלה בעבר בתחקיר "המתחזים", שחשף כיצד עקץ את אשת העסקים פנינה רוזנבלום. רוזנבלום סיפרה כי אברמוב הציג עצמו כמומחה בתחום המסחר האלקטרוני, והציע לה ולבתה חן המשמשת גם כשותפתה למכור את מוצריהן. בפועל, אברמוב השתמש בכספים לקידום צרכים אחרים.

עו״ד הדס אמיר ועו״ד שרית רייך אבניאל מפרקליטות ירושלים, ביקשו מבית המשפט לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. מעורכות הדין נמסר: " לא רק התברר שהנאשם אינו נרתע מההליך המתנהל בעניינו בבית המשפט המחוזי, אלא אף מוסיף חטא על פשע כאשר הוא מוליך שולל אנשים נוספים, מציג בפניהם מצגי שווא וגוזל את כספם".