רק לפני יומיים, השתחרר העבריין הבכיר זאב רוזנשטיין מהכלא, והיום (שלישי), בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר את דינו של נכדו מנחם מנדל אסרף, שיישלח למאסר של שנתיים וחצי. אסרף הורשע בעבירה של נשיאת נשק שלא כדין לאחר שנתפס לפני כחצי שנה רוכב על אופנוע עם שותף נוסף, ובחזקתם נשק טעון ודרוך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנימוקים לעונש, פירט השופט בני שגיא, כי העובדה שאסרף הודה במיוחס לו בשטח לאחר שנתפס על ידי השוטר, ובהמשך גם בפתח ההליך המשפטי, מהווה נימוק משמעותי להקלה בעונש. נוסף על כך, ניתן משקל גם לנתוניו המורכבים של נכדו של רוזנשטיין, וגם נלקחו בחשבון שימושו בסמים והשפעתם על מצבו הרפואי.

עו"ד ימימה אברמוביץ', סניגורתו של הנאשם, התייחסה לנתוניו האישיים ולאילן היוחסין המשפחתי. לטענתה, אסרף לא הכיר את רוזנשטיין כ"סבא" אלא כמי שהורשע בעבירות חמורות ותויג כראש ארגון פשע. יש לציין בהקשר זה, כי לאורך תקופת מאסרו הארוכה של הסב, חלקו השניים תא.

מנחם רוזנשטיין (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של המצולם)
לא הכיר כ"סבא", רוזנשטיין ואסרף | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של המצולם

בתום הדיון, הוסיפה עו"ד אברמוביץ': "בית המשפט קיבל את טענותיי וגזר על הנאשם עונש מאסר שמהווה מחצית מהעונש שביקשה להטיל עליו הפרקליטות. זוהי תוצאה מאוזנת אשר הביאה בחשבון את מכלול השיקולים והנסיבות של התיק ואני מברכת עליה".

עו"ד ימימה אברמוביץ
עו"ד ימימה אברמוביץ
זאב רוזנשטיין משתחרר מהכלא (צילום: N12)
השתחרר רק לפני יומיים, רוזנשטיין | צילום: N12

רוזנשטיין בן ה-67, ששרד 7 ניסיונות חיסול בעברו, שוחרר ביום ראשון לאחר 16 וחצי שנים מאחורי הסורגים ללא חופשה אחת. עם יציאתו מבית הכלא, הוא סירב לדבר עם התקשורת אך אמר שהוא "מרגיש מצוין" ו"הכול טוב".

על פי עובדות כתב האישום שבו הורשע אסרף, ביולי האחרון הוא נסע ברחוב דב הוז בחולון והורכב על קטנוע שבו נהג שי הררי. במהלך הנסיעה, נשא אסרף אקדח חצי אוטומטי מסוג FN שהיה דרוך וטעון ב-11 כדורים.