שנה וחצי אחרי שגדע את חייהם של שלושת בני משפחת רוסטסקי, בית המשפט גזר היום (רביעי) עונש של 4 שנות מאסר בפועל ו-12 שנות מאסר על תנאי, על נהג המשאית יוסף כהן בגין גרימת מוות בנהיגה רשלנית ונהיגה בקלות ראש שבה נחבל אדם. בהחלטת בית המשפט נכתב כי "הנהג לקח סיכון במודע כשבחר להרים סיגריה שנפלה לו ברכב". מריו, אביו של רודריגו רוסטסקי ז"ל, אמר לאחר גזר הדין: "יום אחד בכלא, 100 שנים בכלא - זה לא יחזיר את הילדים, הגעתי לכאן היום כדי לתת כבוד לבן שלי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התאונה הקטלנית התרחשה ביולי 2019, לאחר שמשאית פגעה בעוצמה ברכב הפרטי של בני משפחת רוסטסקי שעמד במקום מותר בכביש 7, סמוך לגדרה. המשאית גררה את הרכב לאורך עשרות מטרים. סופי אליזבת רילינג רוסטסקי, בת 28, ואיתי בן החודשיים בלבד, נהרגו במקום. אב המשפחה, קצין חיל האוויר רודריגו רוסטסקי, נפצע באורח אנוש ומת מפצעיו שבוע לאחר מכן בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

רודריגו וסופי רוסטסקי ז"ל (צילום: מתוך דף הפייסבוק של סופי רוסטסקי ז"ל)
צילום: מתוך דף הפייסבוק של סופי רוסטסקי ז"ל

במשטרה חשדו תחילה כי הנהג היה תחת שימוש בסמים, ואולם, הטענה הזו הופרכה במהירות אחרי שנעשו הבדיקות הנדרשות. עדי ראייה שהיו במקום, סיפרו שהנהג הפוגע שתוחקר על ידי בוחני התנועה של מרחב לכיש, היה מבולבל ולא הצליח לספק גרסה ברורה לגבי התרחשות האירועים. החוקרים מיד החרימו את המכשיר הסלולארי של הנהג ובדקו האם הוא עשה בו שימוש בזמן התאונה.

בדיון הארכת מעצרו של הנהג הפוגע, אמר נציג המשטרה כי עברו של הנהג כולל כמה דוחות תנועה, בין היתר בגין סטייה מנתיב וחציית רמזור אדום. במסגרת החלטת בית המשפט היום, נודע כי לכהן 6 עבירות קודמות. "הוא מציג זיכרון סלקטיבי", אמר הנציג בדיון שלאחר התאונה, "הוא לא זוכר פרטים". בהחלטת בית המשפט נכתב עוד כי מדובר "במידת רשלנות גבוהה" ובין היתר פסקו פיצויים בגובה 40 אלף שקל לעיזבון בני משפחת רוסטסקי.