"לא מתקבל טיעון ה'הדדיות'": בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ראשון) 7 שנות מאסר בפועל על ישראל חיים, בן 25, שהורשע באונס ומעשה סדום בתושבת השרון בת 13. הוא הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון. ביוני 2020, הוא נפגש איתה בגינה ברמת השרון – שם שיכר אותה, ביצע את מעשיו ונמלט. הוא נתפס על ידי המשטרה בשלב מאוחר יותר. נוסף על כך, נגזרו עליו מאסר על תנאי ופיצוי בגובה 60 אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בגזר הדין התייחס השופט בן יוסף לטענות סנגוריו של חיים, שטענו כי המעשים בוצעו ב"הדדיות", ואמר: "ההגנה טענה להפחתת מידת הפגיעה בערכים ובחומרת המעשה ב'הדדיות' של המעשים. איננו מקבלים טיעון זה, ה'הדדיות' – קרובת משפחה של 'הסכמה' היא, וכשמדובר בילדה בת 13 לא תישמע מכוח חוק לא הסכמה ולא הדדיות. אין ילדה כה קטנה יכולה כלל לשתף פעולה או להסכים למעשים מסוג זה כלפיה".

הנאשם באונס בת ה-13 ברמת השרון (צילום: החדשות12)
ישראל חיים בדיון בבית המשפט | צילום: החדשות12

על פי כתב האישום, הוא הכיר אותה באינסטגרם והשניים החלו להתכתב באינסטגרם ובוואטסאפ. במהלך ההתכתבויות שאל לגילה וזו השיבה לו שהיא בת 13 ואף שלחה לו תמונה של פניה. חיים קבע איתה להיפגש בגינה ציבורית והם סיכמו כי יביא איתו בקבוק וודקה. במהלך הפגישה, כשהייתה תחת השפעת אלכוהול, הוא ביצע בה מעשה סדום ואף אנס אותה וצילם את המעשים. עובר אורח שהבחין בהם שרועים על הדשא הזעיק את המשטרה. הנאשם נמלט מהזירה ונתפס בשלב מאוחר יותר.

בגזר הדין כתב השופט בן יוסף: "המדינה בטיעוניה לעונש עמדה על חומרת מעשי הנאשם בנסיבותיהן. אומנם, עסקינן באירוע אחד, אך אירוע המחזיק פרטי עבירה אחדים של מעשי אינוס וסדום כמפורט בכתב האישום - המעשה צולם על ידי הנאשם במכשירו הסלולרי ואין לדעת לאן היה מופץ הסרטון לולא נתפס על ידי המשטרה. הנאשם ניצל את פגיעותה של הקטינה על רקע רקעה המשפחתי וגילה הצעיר מאוד".

"לצורך קביעת מתחם העונש ההולם, על בית המשפט להידרש לבחינת הערכים החברתיים המוגנים שנפגעו מהעבירות שביצע הנאשם... בהתאם למדיניות הענישה שהתגבשה בפסיקה בגין ביצוע עבירות מין בקטינים היא מדיניות ענישה מחמירה וכזו המשקפת את סלידתה העמוקה והבלתי מתפשרת של החברה מהפגיעה בקטין ואת רצונה להרתיע עבריינים פוטנציאליים", ציין השופט בגזר הדין.

הוא הוסיף כי "לאור נסיבות האירוע המפורטות לעיל, מדיניות הענישה הנוהגת כפי שפורטה והערכים המוגנים בהם פגע הנאשם פגיעה קשה, הננו מעמידים את מתחם הענישה במקרה זה, כפי שהציעה התביעה לעונש מאסר בפועל שבין 11-7 שנות מאסר".