לפני כשבועיים, באחד מהערבים בהם ג' טיפלה בילדיה בביתה, היא לא האמינה למה שאוזניה שומעות. בתה בת ה-4 שלומדת בגן עירייה בשומרון, התנהגה באותו הערב לא כהרגלה וג' הודיעה לה שאם היא לא תתנהג יפה היא תספר לגננת ולסייעת שלה בגן על התנהגותה. אז החלה הילדה לבכות ולצעוק וביקשה מאימה שלא תעשה את זה כי הסייעת מרביצה לה בגן. "היא סיפרה לי שהסייעת באחד מן הימים הרביצה לה ביד, בחזה ובגב", סיפרה ג'. "הייתי בהלם לא האמנתי שדבר כזה קורה לנו. היא אמרה שהיא ממש מפחדת ממנה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ג' לא המתינה והתקשרה לגננת האחראית של הגן בשיחת וידאו כדי שתראה ותשמע במו עיניה ואוזניה את הילדה מספרת את הדברים. לטענת האמא, לאחר שהגננת הבטיחה לבדוק את הדברים, היא עדכנה אותה שהסייעת טוענת שהיא בסך הכול ניסתה להפריד בין הילדים – אך לא היה שום דבר חריג. לדברי האם, הגננת האחראית אמרה שהיא תמשיך לבדוק את הטענה אך בפועל לא חזרה אליה עם תשובות במשך שבועיים.

בעקבות הסיפור ומבירורים נוספים שעשתה ג' עם עוד הורים מהגן, היא החליטה להגיש תלונה במשטרה. "נפל לי הלב", היא אומרת בשיחה עם N12. "רציתי להאמין שזה לא נכון ואולי הילדה סתם מדברת, אך לפי החקירה שעשו לילדה זה לא נראה ככה". היא הוסיפה: "כשחזרו לגן אחרי הסגר הקודם, הילדה שלי התחילה לגמגם, וכששוב היא חזרה הביתה לסגר נוסף היא הפסיקה לגמגם. היום הכול ברור לי". 

"לפני כמה ימים הגיעה אלינו אמא שביקשה להתייעץ לאחר שהבת שלה סיפרה על מה שחוותה בגן", מציינת סיון מדרי, ממנהלי מטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך. "הסימנים היו ברורים מאוד על מה שקורה בגן ומאותו הרגע אנחנו מלווים את האמא שבינתיים הגישה תלונה במשטרה והילדה כבר נחקרה בעצמה. אנחנו מקבלים המון תגובות במטה שמבקשות להבהיר שבדרך כלל לא מדובר בגני עירייה אלא בעיקר בגנים פרטיים - והנה לצערנו מקרה חמור בגן עירייה. חשוב להבין שהתעללות בגנים לא פוסחת על אף יישוב, זה קורה בכל מקום ולצערי מקבלי ההחלטות שלנו מעדיפים להתעסק בקמפיין בחירות במקום לשים את הילדים במקום הראשון ולמגר את התופעה הזו".

ממשטרת ישראל נמסר כי נפתחה חקירה בנושא.

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il