אחרי ההחלטה השנויה במחלוקת להגיש כתב אישום נגד ירין שרף בגין בעילה אסורה בהסכמה ולא בגין אונס הנערה בת ה-13, מ"מ פרקליט המדינה עמית איסמן ערך בחינה מחודשת של התיק והוחלט באופן חריג לבצע השלמות חקירה, בהם חקירה נוספת של הנערה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסערה הציבורית הובילה את איסמן לכנס ישיבה בפרקליטות המדינה, שבה הוחלט באופן חריג להורות על ביצוע של השלמות חקירה - זאת למרות שכבר הוגש כתב האישום. בעקבות כך, הנערה צפויה למסור עדות נוספת בפני חוקרי ילדים של משרד העבודה ככל הנראה כבר מחר.

ילדים מתחת לגיל 14 נחקרים בידי חוקרים מיוחדים של משרד העובדה והרווחה ולא בידי שוטרים. בתום חקירתם, החוקר מוסר הערכת מהימנות שמוגשת לבסוף לבית המשפט. במקרה של הנערה, חוקרת הילדים בפעם הקודמת קבעה שאי אפשר לקבוע קביעות חד משמעיות. לכן, פגישה נוספת של הנערה עם חוקרת ילדים יכולה לתת אינדיקציה נוספת לגבי מהימנותה.

לאחר הגשת כתב האישום, אמה של הנערה ועורך הדין עמית חדד, המייצג את המשפחה, מסרו: "מדובר באונס, וכל פרשנות אחרת חוטאת לאמת. חמור מכך, החלטה זו נותנת אור ירוק ומכשירה את האונס הבא. מצב בו מחד - כתב האישום מצביע על אלימות כלפי ילדה בת 13, ומאידך - מדבר על בעילה אסורה בהסכמה, לא הגיוני ולא יעלה על הדעת. לא נשקוט עד אשר האנס יקבל את מלוא העונש על המעשה החמור שעשה".