ניסתה להתגונן מהקור ונעצרה: חסרת בית מאזור הדרום, ככל הנראה לוקה בנפשה, נכנסה לפני כמה שבועות לבניין מגורים כדי לתפוס מחסה מהקור, וכשסירבה לעזוב את המקום - היא נעצרה ללילה. בית משפט השלום באשקלון שיחרר אותה וביקר בחריפות את המשטרה: "חבל שלא שוחררה כבר בתחנת המשטרה. היה מצופה מהשוטרים לגלות רגישות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי תלונה של הדיירים הגרים בבניין, חסרת הבית החלה להפריע ולצעוק. שוטרים הוזמנו למקום וביקשו ממנה לעזוב - כשהיא סירבה, הם ניסו להוציא אותה בכוח ובתגובה היא בעטה באחד מהם. בשלב הזה, במקום להרחיקה בלבד ולסייע לה מול הרווחה - החליטו השוטרים לעצור אותה ללילה, ואף ביקשו בדיון להאריך את מעצרה - אך נדחו על הסף.

"אין מדובר בחשודה שניסתה מלכתחילה לתקוף שוטר אלא במישהי שעסוקה כל יום בהישרדות. היא מספרת בעדותה שצעקה על אנשים פשוט כי היה לה קר", אמרה השופטת דורית בונדה בדיון. "חבל שהמשיבה לא שוחררה עוד בתחנת המשטרה. מצבה עגום ביותר. היא מתגוררת ברחובות, עושה לדבריה את צרכיה בפחי אשפה. אנו מצויים בעונת החורף ולכל הפחות היה מצופה מהשוטרים אשר הגיעו למקום לגלות רגישות מתאימה, לצייד את המשיבה במשקה חם ולדאוג לה אף מעבר לכך. במקום זאת היא נעצרה".

עוד התייחסה השופטת להערת השוטר בדיון כי חסרת הבית "מהווה מפגע לציבור" ואמרה: "לא יכולתי להתעלם מהערה הזו שבעיניי אינה רגישה דייה. מצבה קשה, ויש לזכור שלכל אדם מציאות חיים משלו. לא ניתן להבינה עד שלא נמצאים בדיוק באותה נקודה שבה נמצאת המשיבה".

עו"ד רינת רוזנטל שייצגה את האישה מטעם הסניגוריה הציבורית מסרה: "מדובר בעולה חדשה שמתמודדת עם קשיים רבים ונעדרת כל תמיכה. כדי לשרוד בחורך היא נכנסת לבניינים ומחפשת מחסה מהקור והגשם. ברור לכל שהפתרון למצבה הקשה הוא סוציאלי ולא באמצעות ההליך הפלילי. אנו מקווים שהרשויות יפעלו כדי לסייע לאישה וימצאו לה פתרון כדי שתוכל לעבור את החורף בשלום".

ממשטרת ישראל נמסר: "השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווח על מטרד בו מעורבת אישה שצועקת על דיירי הבניין, עושה במקום את צרכיה, מעשנת ובכך מסכנת גם את בריאותם. האישה סירבה להישמע להוראות השוטרים לעזוב את המקום ואף תקפה אחד מהם. בעקבות המקרה האישה נעצרה לחקירה. משטרת ישראל תמשיך לפעול ככל שתידרש על מנת לוודא קיומן של חיי השגרה התקינים של הציבור בכל עת ובכל מקום. יחד עם זאת, ככל שמושמעת ביקורת שיפוטית, הרי שהיא נלמדת ומופקים ממנה הלקחים הנדרשים בהתאם".