עוד קורבן מיותר - ועוד משפחה שליבה נשבר: עאסם סלטי, צעיר כבן 24, נורה הלילה (בין שבת לראשון) למוות. הוא נפגע מכדור שנורה במהלך קטטה בין שתי משפחות מסוכסכות ביישוב עילוט שבצפון. במשפחתו מתקשים לעכל את האסון שנפל עליהם - והדגישו כי עאסם לא היה מעורב במקרה.

עאסם הובהל במצב קשה לבית החולים האנגלי שבנצרת, ושם נאלצו הלילה לקבוע את מותו. רק לפני כחודשיים התחתן והקים משפחה. אביו עיסאם אמר ל-N12: "אני עדיין לא מאמין שהקבלן והמהנדס שגידלתי, בני הצעיר שהתחתן לאחרונה אינו חי, שהוא נרצח. גם אם זה כדור תועה, מדובר ברצח".

עאסם סלטי, צעיר שנורה למוות בעילוט
"לא מאמין שהבן שלי מת, זה רצח"

האב מחה על יחס הרשויות: "אם הכדור היה פוגע בחלון יישוב יהודי סמוך, היינו רואים צבא שחורש את הכפר להוציא את הנשק הבלתי חוקי". בזעקה מהלב הוסיף: "תוציאו את הנשק מהיישובים הערביים". במועצת עילוט הכריזו על יום אבל בעקבות מותו של עיסאם סלטי, כולל בבתי הספר.

דודו של עאסם, אבו אשרף א-סלטי, אמר ל-N12: "עאסם התחתן לפני כמה חודשים ואין לו שום קשר לסכסוך הזה. מדברים על סכסוך ישן בין שתי משפחות, המשפחה שלנו בהלם ונמצאת במצב של קריסה בעקבות האובדן המצער. זה לא יאומן מה קרה. אנחנו מנסים לתמוך במשפחה, עאסם נרצח".

"זה היה כדור תועה, אבל הירי ללא הפסקה מעיד על היעדר חוק וכאוס", הבהיר דודו של הקורבן. "נראה שהמדינה לא רוצה פתרון, זה לא המקרה הראשון שחפים מפשע משלמים את המחיר. המנוח הגיע לביקור אצל משפחתו ולא חזר לביתו".

בהודעת המשטרה נמסר כי במוקד 100 התקבל ב-22:30 אמש דיווח על אירוע אלים של זריקות אבנים בין שתי משפחות מסוכסכות בכפר עילוט. כשהגיעו כוחות המשטרה אל המקום על מנת לאתר את מיידי האבנים - נשמע ירי מכמה אזורים בכפר.

משטרה, ארכיון (צילום: N12)
משטרה, ארכיון | צילום: N12

כשכוחות המשטרה ניסו לאתר את היורים, נודע כי נפגע צעיר שאינו קשור לאירוע האלימות בין שתי המשפחות. מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי סלטי עמד באחד הבתים במרכז הכפר ונפגע מקליע תועה. 5 חשודים במעורבות באירועים נעצרו בידי המשטרה, ובמשטרה הודיעו כי פתחו בחקירה.