מינויו של מפקד משמר הגבול, ניצב קובי שבתאי, שהשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הכריז עליו אתמול (שלישי) כמועמדו לתפקיד המפכ"ל – הפתיעה רבים במשטרה. שבתאי, שהוביל את מג"ב להיות החיל הכי מבוקש במשטרה ובצה"ל, נחשב לקצין יצירתי במיוחד ואיש שטח מובהק ואמיץ, מעין סוג של "בולדוזר". פקודיו מתארים אותו כמפקד כריזמטי, בלי דיסטנס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בפגישותיו עם שבתאי, השר אוחנה התרשם בעיקר מהתכנית המקורית והסדורה שהקצין הציג לטיפול בבעיות העיקריות - הפשיעה והאלימות במגזר הערבי, האלימות במשפחה ופשיעת הסייבר. ככל הידוע, לשבתאי אין "שלדים בארון", דבר שיסייע לוועדת גולדברג למינוי בכירים בשירות המדינה לאשר את המינוי במהרה.

החיסרון העיקרי של שבתאי הוא היעדר הניסיון, בעיקר בתפקידי מודיעין ומטה, שכן הוא פיקד עד עכשיו רק על גוף גדול אחד - משמר הגבול.

שבתאי נולד באשקלון, בן להורים יוצאי עירק. הוא החל את שירותו במשטרה כלוחם ימ"מ וטיפס בסולם הדרגות. ב-1995 זכה בעיטור המופת לאחר שחילץ אזרח שנקלע למוקד התפרעויות סמוך למחסום ארז וב-2004 זכה בעיטור האומץ לאחר שבמהלך חדירת מחבלים ליישוב גדיש נכנס לג'יפ ששימש כפיתוי לירי המחבלים ונפצע.

לאורך תקופתו במשמר הגבול חרט על דגלו שילוב נשים בתפקידי לחימה, ששיעורן הגיע ליותר מ-25%. בשנה שעברה יזם הבאת מכשיר לייזר לחיסול בלוני תבערה שהוצב בגבול עם רצועת עזה.