הצהרתו של חבר הכנסת גדעון סער היום (שלישי) כי הוא עוזב את הליכוד לטובת הקמת מפלגה חדשה בראשותו עוררה הדים רבים בישראל וטרפה את הקלפים לקראת הבחירות הקרבות כשהפוליטיקה גועשת כמרקחה. "סער עוזב את הליכוד כי הובס בפריימריז וכי בסקרים הפנימיים שנערכו בימים האחרונים הוא צונח לעשירייה השנייה", נמסר ממפלגת הליכוד, שהייתה בשני העשורים האחרונים ביתו הפוליטי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהמשך תגובתם הדגישו בתנועת הליכוד כי "סער שנשבע פעם אחר פעם כי 'הליכוד הוא ביתי ולא אפרוש אם אפסיד, אני לא מאמין ברסיסי מפלגות' - הפר את כל הבטחותיו, הובס ונטש את הליכוד דווקא בשעה שראש הממשלה נתניהו מביא מיליוני חיסונים לאזרחי ישראל".

בליכוד מסרו כי סער החליט לנטוש את הימין, לחבור ללפיד ולהצטרף לרשימה ארוכה של פוליטיקאים שנטשו את המפלגה ואחר כך התרסקו לחלוטין. "הליכוד יישאר מאוחד ומלוכד ואם יגרר לבחירות – ינצח".

מנגד, יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד מסר: "אני מברך את גדעון סער על החלטתו האמיצה לצאת לדרך עצמאית. דעותינו שונות בהרבה נושאים אבל הפוליטיקה הישראלית זקוקה לאנשים הגונים ואכפתיים שאינם נכנעים לשררה ולשחיתות".

"מצער שבשעת משבר לאומי יש מי שבוחר שוב לברוח מהמערכה ולהתפלג במקום להתאחד", כתב חברו למפלגה ניר ברקת. "אני גאה להיות חלק מתנועת הליכוד, תנועה שורשית וחזקה, שתמשיך להוביל את המדינה מול האתגרים הגדולים העומדים לפנינו".

גדעון סער ובנימין נתניהו (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
גדעון סער ובנימין נתניהו | צילום: פלאש 90, פלאש/90

גם יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, הדגיש על רקע מעשיו של סער כי דרך הליכוד היא שלא עוזבים בית ולא מחליפים מפלגה גם כשקשה. "שום תרגיל פוליטי לא יעזור", צייץ זוהר בחשבון הטוויטר שלו. "ראש הממשלה יזכה שוב לאמון עצום גם בבחירות הבאות וימשיך לעבוד למען אזרחי ישראל לעוד שנים רבות בעזרת השם.

"איני יכול עוד לתמוך בממשלה בראשות נתניהו ואיני יכול להיות חבר הליכוד בראשותו", אמר סער במהלך הצהרתו. "מדינת ישראל זקוקה ליציבות ואחדות, נתניהו לא יוכל להעניק לה לא את זו ולא את זו, היום צו השעה הוא החלפת שלטונו של נתניהו".

בהמשך דבריו הצהיר סער כי החליט להקים תנועה פוליטית חדשה מטעמה יתמודד מול נתניהו בבחירות הקרובות במטרה להחליפו. "התנועה בראשותי תיבנה לטווח ארוך ותבנה לכולנו עתיד ורוד יותר", אמר סער, "צו השעה להביא את האנשים הטובים ביותר שבאים כדי לתת ולא כדי לקבל".