פרשת הצוללות: שר החוץ ובכיר כחול לבן גבי אשכנזי אמר היום (חמישי) כי ראש הממשלה החליפי בני גנץ שוקל ברצינות הקמת ועדה שתחקור את פרשת הצוללות. זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע, נחשף בחדשות 12 תצהיר לבג"ץ של האלוף במילואים דן הראל, מי שכיהן כמנכ"ל משרד הביטחון באותה תקופה. "בני גנץ בוחן ברצינות את האופן הנכון לעשות את זה", אמר השר אשכנזי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הפרשה היא חמורה", הצהיר הרמטכ"ל לשעבר אכנזי בראיון לינון מגל ובן כספית ב-103FM. "היא גם בהליך משפטי פלילי וגם מונחת על שולחנו של בג"ץ בבקשה לפתוח את זה. בני גנץ בוחן ברצינות את האופן הנכון לעשות את זה. למי אפשר לקרוא, יש אנשים שהם לא בתכולת חוק הביטחון ואנחנו נחושים לבדוק את זה. זו פרשה חמורה, אי אפשר שתהליכי הרכש של צה"ל, של מערכת הביטחון לא ייבדקו, נקודה".

ריאיון מיוחד עם בני גנץ (צילום: n12)
גנץ ואשכנזי | צילום: n12
דן הראל (צילום: אייל מרגולין, פלאש/90 )
האלוף במילואים דן הראל | צילום: אייל מרגולין, פלאש/90

היועמ"ש אביחי מנדלבליט קבע כי לא היה בסיס לחקור את ראש הממשלה בחשד לביצוע עבירה פלילית בתיק הצוללות. אולם כעת, התצהיר של האלוף במיל' דן הראל, מעלה שאלות נוקבות באשר ללחצים חריגים וחריפים שהופעלו לטענתו מצד ראש הממשלה ומבכירים בסביבתו. "הופעל על המשרד מכבש לחצים כבדים", כותב הראל בתצהירו, "הן ממשרד ראש הממשלה והן מנציגי המל"ל, שנועד כל כולו למנוע את פרסום המכרז, בניסיון לגרום לכך שהמשרד יבצע את הרכש בגרמניה וספציפית מחברת טיסנקרופ".

מהליכוד מסרו בתגובה כי "אחרי שראש הממשלה נתניהו הצליח להוריד את נתוני התחלואה בקורונה, ובמקום להתאחד במאבק ולהציל חיים, כחול לבן ממשיכים לקיים ממשלה בתוך הממשלה ולמחזר את פרשת הצוללות".

לפיד: "כנראה שיש לנתניהו מה להסתיר" (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

עוד נמסר מטעם הליכוד: "כולם יודעים שפרשת הצוללות נסרקה במסרקות ברזל על ידי כל גורמי אכיפת החוק, גם אלה שידועים בעויינותם לראש הממשלה נתניהו, שאפילו הם נאלצו לקבוע שאין בטענות דבר וחצי דבר. הגיע הזמן שגנץ יעבוד בשביל האזרחים ולא בשביל קולות בסקרים".