בית המשפט המחוזי בנצרת, גזר היום (שלישי) מאסר עולם על עאווני זיאדאת, תושב נוף הגליל, שהורשע ברצח אשתו אחלאם זיאדאת. גזר הדין נחשב תקדימי, היות שגופת האישה מעולם לא נמצאה. בתום הדיון, הבעל הנאשם קילל את בני משפחתה של האישה ואיים לפגוע בהם.   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת החקירה, לפני כ-4 שנים זיאדאת סיפר למשטרה כי אשתו נחטפה, אך בהמשך התגלה תיעוד מפליל שלו כשהוא יוצא מצימר שבו שהו השניים – כשהוא סוחב את גופת אשתו. בשנת 2016 הגישה פרקליטות מחוז צפון את כתב האישום נגד זיאדאת בגין רצח אישתו. האירוע היה תקדימי, מכיוון שלראשונה בישראל - הוגש כתב אישום ברצח, למרות שלא נמצאה הגופה והבעל לא הודה במעשים. מכתב האישום עלה כי בין בני הזוג שררו יחסים עכורים במועד שקדם לאירוע. זיאדאת החליט לבצע את המעשה בזמן ששהו בצימר - אז חנק אותה למוות.

"כשנה לאחר נישואיהם של בני הזוג, חנק הנאשם את אישתו אחלאם וגרם למותה, בעת שזו הייתה בחודשי הריון מתקדמים", נכתב בכתב האישום, "המעשה בוצע לאחר שבלבו של הנאשם גמלה ההחלטה להמית את אחלאם, על רקע חשדו כי זו רוצה לעזוב אותו ולמנוע ממנו לגדל את הילד שעתיד להיוולד להם".

בהמשך, כך על פי כתב האישום, הוא הגיע לבית אחותו בנצרת עילית וביקש מבן זוגה מעדר, ואחר כך העלים את גופת רעייתו. כמה שעות לאחר מכן חזר לבית האחות, הודה בפנייה במעשים ואמר לה כי הגופה לא תימצא לעולם. יממה לאחר מכן, התייצב בתחנת המשטרה וטען כי אשתו נחטפה בדרכם מחיפה לנצרת.  

עו"ד עביר בכר
עו"ד עביר בכר

עו"ד עביר בכר שליוותה את משפחתה של הקורבן אמרה לאחר מתן גזר הדין: "הנאשם קיבל את העונש המתחייב לא רק מהחוק, אלא גם מחומרת מעשיו האכזריים. רצח אישה צעירה הרה והעלמת גופתה על ידי בן זוגה הוא שיא חדש בהתעללות ובאלימות כנגד נשים".