המשטרה עצרה הבוקר (שישי) אישה צעירה שככל הנראה הפרה את הנחיות הקורונה וסירבה להזדהות בפני שוטרת. האישה, שהלכה בשוק לוינסקי בתל אביב, נאזקה על ידי השוטרת והתנגדה למעצר. השוטרת הזעיקה כוחות תגבור ולבסוף, מספר ניידות שהגיעו למקום הרימו את האישה והכניסו אותה בכוח אל ניידת המשטרה, כל זאת כשמסביב עוברי האורח מצלמים את האירוע וצועקים: "בושה!". במשטרה פרסמו תיעוד ממצלמת גוף של השוטרת וטענו לגבי סרטון המעצר: "עיוות מוחלט של פרטי המקרה שמלווה בשקרים וחצאי אמיתות לגבי האירוע ומשמש כאמצעי פסול להטלת דופי בשוטרים ובפעילותם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד המעצר נראית האישה נאזקת, כשאדם שצילם אותה שואל: "על מה עוצרים אותך?", אותה אישה עונה: "התחלתי לדבר בטלפון והם לא נותנים לדבר בטלפון ואי אפשר לנשום עם השיט הזה (מסכה)". בעודה מתארת את מה שקרה, האישה מתחילה בשלב מסוים להתנגד למעצר ואף נראית כשהיא מנסה לברוח מהזירה כשידיה אזוקות.

עוברי אורח תועדו שואלים את השוטרת מה הסיבה שבגינה עצרה את אותה אישה, כל זאת בזמן שהיא עדיין מגלה התנגדות מסוימת למעצר. בשלב מסוים השוטרת מבקשת ממנה: "תפסיקי להתנגד, אני לא רוצה להכאיב לך. אני לא רציתי להגיע איתך למצב הזה. תפסיקי לזוז".

תקרית: צעירה נאזקה בחוף בגלל מסיכה
התיעוד הקודם: צעירה נאזקה בחוף הים כי הייתה ללא מסכה

השתיים ממשיכות להתעמת במשך מספר דקות בזמן שהאישה לא מפסיקה לבקש: "די, מספיק להכאיב לי". העוברים והשבים עדיין מנסים להשיג מידע מדוע אותה אישה נאזקה ובדרך נשמעים קולות שאומרים: "מדינת משטרה" ואדם שמבקש מהשוטרת: "שחררי לה את האזיקים, את לא רואה שהיא לא מחזיקה מעמד?".

בהמשך, שוטרת נוספת נראית כשהיא מגיעה לסייע לשוטרת שאזקה את האישה וכשהיא מגלה התנגדות להיכנס לניידת, השוטרת השנייה מושכת אותה בכוח ומטיחה אותה אל הרצפה. זמן קצר לאחר מכן, ניתן לראות בסרטון לא פחות משמונה שוטרים שמקיפים את האישה שלבסוף מוכנסת בכוח אל ניידת המשטרה. עוברי האורח מסביב צעקו לשוטרים "בושה! בושה!".

עד ראייה סיפר בשיחה עם N12: "זה היה בשוק לוינסקי, היא סירבה להזדהות וכל הזמן צעקה לשוטרת שהיא דיברה בטלפון והיא המשיכה ללכת. היא המשיכה אולי 4-5 מטרים, לא איזה משהו מופגן או מתריס. היא הלכה על מדרכה והשוטרת הייתה מאחוריה ואחרי שסירבה להזדהות פשוט דחפה אותה בכוח על מכונית חונה וישר הוציאה אזיקים".

המעצר בלוינסקי
המעצר בלוינסקי

"באותו הרגע התעשתתי וצילמתי את האירוע, הייתי הראשון שקלט את הדבר הזה. ראו שהיא פשוט בהלם ולא הצליחה להבין את הסיטואציה אחרת, השוטרת בכלל לא קלטה את זה והפעילה עליה כוח לא מידתי בעליל ואחר כך עוד הביאו תגבור, לדעתי משהו כמו 8 שוטרים ועוד מלא ניידות. משהו הזוי לגמרי בשביל אישה שאולי שוקלת 50 ק"ג, לא ראיתי דבר כזה. רואים שהיא הייתה בלחץ מטורף".

גרסת המשטרה

במשטרת ישראל טענו לכך שהתיעוד שהופץ הוא חלקי ביותר ויוצר "עיוות מוחלט של פרטי המקרה שמלווה בשקרים וחצאי אמיתות לגבי האירוע ומשמש כאמצעי פסול להטלת דופי בשוטרים ובפעילותם". הם ביקשו להציג את האירוע מנקודת מבטם ופרסמו סרטון שצולם במצלמות הגוף של השוטרים אשר מתעד את מה שקדם והוביל למעצר הבחורה מרגע המפגש עימה.

הכל החל כששוטרים הבחינו באישה עומדת באזור שוק לוינסקי ללא מסכה. בסרטון רואים שהיא סירבה להזדהות פעמים רבות למרות בקשותיה של השוטרת וניסתה להתחמק מהשוטרים. השוטרת גם הזהירה אותה ואמרה לה שאם לא תציג בפניה תעודת זהות היא תחזור איתה לתחנה המשטרה.

לבסוף, השוטרת הזעיקה תגבורת ועצרה את הגברת בגין סירוב לעיכוב וניסיון לחמוק ממנו לצורך זיהוי והשלמת האכיפה. המשטרה ציינה בהודעתה כי "גם אז המשיכה האישה בהתנגדות בכוח למעצר ואף תקפה ופצעה את השוטרת".

כמו כן, נמסר ממשטרת ישראל על האירוע: "בשעה זו האישה בתחנת המשטרה, שם גם השתוללה והמשיכה בהתנהגותה הפסולה. כתוצאה מהאירוע השוטרת נפצעה בידה ונזקקה לטיפול רפואי בבית חולים. צר לנו שיש מי שבוחר להפר את החוק ובמקום לשאת בתוצאות מעשיו, מתעלם מהוראות השוטרים, עושה פרובוקציות במכוון, מזלזל בחוק ובאוכפיו ומנסה להכשיל את האכיפה המבוצעת כחוק בכל הארץ למען בריאות הציבור".

מעיריית ת"א-יפו נמסר: מדובר בצוות משולב של אגף הפיקוח והמשטרה. הבחורה סירבה להזדהות ומאותו רגע הטיפול באירוע עבר למשטרה.