בית המשפט האריך הבוקר (שלישי) את מעצרו של רביע כנעאנה, אחרי שנלכד הלילה בתום מצוד בן שבועיים. הוא נחשד שרצח את גרושתו, וופא עבאהרה בת ה-37, בכפר ריינה שבגליל. בהארכת מעצרו טען: "לא רצחתי אותה, אני אוהב אותה". הוא הוסיף כי איש לא עזר לו להימלט, לטענתו, וכי לכל אורך השבועיים האחרונים הוא נותר ליד ביתו. עורכי דינו, תמי אולמן ושאדי סרוג'י, מסרו ל-N12 כי "בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו"

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כנעאנה נתפס הלילה באזור היישובים עראבה וסכנין לאחר שגנב רכב – ובזמן המעצר אף ניסה לדקור את אחד השוטרים. החיפושים אחריו ארכו שבועיים ונפרשו במקומות שונים ברחבי הארץ כולל בשטחי יהודה ושומרון.

הרצח של גרושתו היה השלב האחרון, אחרי שורת מקרים שבהם נהג כלפי המנוחה באלימות. בעבר ריצה כמה עונשי מאסר בגין האלימות כלפיה - ושוחרר ללא תוכנית שיקום. כנעאנה, עבריין מוכר, ריצה גם עונשי מאסר בגין עבירות נוספות מלבד אלימות במשפחה.

לפני כשנה וחצי התלוננה הקורבן נגד כנעאנה וברחה למעון לנשים מוכות, שם שהתה שנה. נגד כנעאנה הוגש בשנה שעברה כתב אישום שלאחריו ריצה עונש מאסר של חצי שנה. באישומים נגדו נכתב: "כשלא הקשיבה לו באחת הפעמים, תפס אותה בחוזקה, נעל אותה בחדר בבית והכה אותה בידיו. בהזדמנות אחרת לחץ על בטנה, תפס בצווארה וזרק אותה על המיטה".

גם אחרי ששוחרר, המשיך באלימות נגד אשתו ושוב נאסר למשך חמישה חודשים. בחודש שעבר היא שוב התלוננה נגדו לאחר שהכה אותה ואת בתו, ומעצרו הוארך פעמיים. ב-15 באוקטובר ביקשה המשטרה לשחרר את כנעאנה ממעצר בהרחקה של 45 ימים מאשתו, אך בית המשפט נתן לבסוף צו הרחקה של חמישה ימים בלבד.

לכנעאנה גם עבר פלילי עשיר. לפני עשור הוא הורשע בירי לעבר בתי עסק בעראבה, על רקע התנגדותו למכירת אלכוהול. במקרה אחר ירה באקדח לעבר מסעדה ביישוב.