ההידרדרות שהובילה לסוף הטרגי נחשפת: יולי זולקוביץ ז"ל בת ה-18 סיפרה בהודעות קוליות ששלחה לחברתה על היחסים העכורים עם בן הזוג, שכיום חשוד בגרימת מותה בקלות דעת. בשיחה נשמעת יולי מספרת על האלימות ועל צריכת הסמים המשותפת שהסתיימה במוות. בן הזוג איליה שקון בן ה-23 התייצב היום (שלישי) לדיון נוסף בהארכת מעצרו, פרקליטו תקף את התנהלות המשטרה. לבסוף הוארך מעצרו בשישה ימים מחשש לשיבוש חקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

באחת ההודעות סיפרה על סממן מטריד נוסף ביחסים: "מה, לא ראית שהיה לו קעקוע שכתוב 'לאב יו יולי' והוא רשם 'פאק יו' ועשה משהו על השם שלי. הוא אידיוט, עזבי, הוא כל היום על פנטניל, הוא היה מרביץ לי, הוא השתגע מהסמים, יש לו סכיזופרניה, הוא שומע קולות בראש".

"שומעת? את כל הכסף הזה הוא הוציא על סמים", אמרה הצעירה באותה שיחה. "אני יכולה להתערב איתך שאת כל הכסף הזה אבא שלו שלח אותו להחליף לדולרים כי הם שולחים כסף למשפחה בחו"ל. אז הוא, איך קוראים לזה, מחפש צומי".

איליה שקון בבית משפט (צילום: N12)
איליה שקון בבית המשפט, ארכיון | צילום: N12

עוד אמרה לאותה חברה: "באסה שנעלמתי, יודעת למה נעלמתי? בגלל ה**** הזה שגרם לי לעשות את כל הסמים שעשיתי ודפק לי מגיל 16, מאז שפגש אותי - ילדה חמודה כזאת".

"המדינה שלחה אותה למות והוא ירה בהדק"

משפחתה של יולי צעקה לעבר אימו של החשוד: "זו אימא של הרוצח, היא צוחקת בפנים כל המשפט". האם, שנכחה באולם, עזבה במהירות ולא רצתה לדבר עם העיתונאים. ריקרדו, אביה של יולי, אמר: "הוא ידע שהוא מצלם אותה והוא חיכה שהיא תמות, הוא מסוכן לציבור והוא פסיכופטי".

האב הגיב גם להחלטת בית המשפט: "שמח שהאריכו את מעצרו, הוא צריך לשבת 25 שנה - הוא הרג את הבת שלי. הוא פסיכופט, הוא רצח אותה, הוא חיכה שהיא תמות, הוא צילם אותה והלך לעבודה, הוא ידע שהיא הולך למות, הוא פסיכופטי ומסוכן לציבור".

במשפחתה של הצעירה האשימו: "הוא הרים עליה יד פיזית, דחף לה סמים באופן יום-יומי, הרס לה כל גמילה, כל סיכוי להיגמל. האם הוא אי פעם פנה למשפחה והשתתף בצערה? האם המשפחה שלו שטוענת שהוא היה לטובתה השתתפה בצערנו מתישהו? מישהו פנה אלינו והשתתף בצערנו על זה שקברנו ילדה בת 18? למען האמת הסם הכי חזק שיולי צרכה היה איליה שקון, כי היא הייתה בת 15 בתחילת דרכה, היא הייתה יפה, רק התחילה להכירה אנשים. כולנו היינו בני 15, כולנו ניסינו".

עוד תקפו במשפחתה של יולי את התנהלות החשוד: "אדם שיש לו את המסוגלות לעבוד מ-8:00 עד 17:00, יש לו גם את המסוגלות להבין שכשבן אדם בזמן מצוקה מזמינים לו עזרה, מה שלא קורה. אבל להוציא את הטלפון ולצלם אותה מחרחרת כי אולי בעתיד, אולי, אם היא תצא מזה, הוא יוכל להראות לה ולחנך אותה? תואר בחינוך? ככה מחנכים בן אדם?".

עוד האשימו: "בן אדם שמצלם בן אדם גוסס, כל פעם מחדש, כל פעם מחדש מצלם אותה על סף המוות ומעלה לרשתות החברתיות, הוא לא רצה לעזור לה הוא בעצמו מכור. הוא לא יכול לעזור, אם הוא היה בן הזוג שלה ואוהב אותה, הוא היה פונה לגורמים הנכונים ונגמל איתה ביחד. המדינה שלחה אותה למות והוא ירה בהדק".

סניגורו של שקון, אלעד רט מהסניגוריה הציבורית, אמר: "יש כאן חשוד ללא עבר פלילי, תיק שכולו מבוסס על קונסטלציה בעייתית תקדימית, לא מכיר מקרה של סוחר סמים עם עבירה של הריגה או המתה בקלות דעת". עוד סיפר: "חמש שעות לאחר שעזב את הבית, אחרי שהיא לא עונה לטלפון, הוא מתחיל לחשוב שמשהו לא בסדר עם יולי ואז הוא פונה לחברו שיבדוק מה איתה".

אביה של יולי זעם: "ישוחרר לביתו ויעשן חשיש"

לדברי העו"ד, "אם התיק התחיל בטענה שהוא היחיד שסיפק את הסמים שלא היו לה מקורות - הרי שהיום אנחנו יודעים שזה לא נכון, למנוחה היו שורה של אמצעים להשיג סמים, התנהלות המשטרה בתיק תמוהה. לא ניתן להפיל על החשוד הזה מחדלים של מוסדות, גורמים, קרובי משפחה וחברים שידעו על מצבה - לא פחות מהזייה, כל הסביבה הייתה מודעת למצב שלה, מחדלים בני שנתיים-שלוש".

"אין שום מניעה בתיק הזה הזה להורות על שחרורו של החשוד", הוסיף וטען פרקליטו של שקון, "ממליצים שישוחרר למעצר בית מלא". אביה של יולי התפרץ לדברי הסנגור: "ישוחרר לביתו ויעשן חשיש". לבסוף הוחלט להאריך את מעצרו של שקון.

החוקר המשטרתי עדכן בבית המשפט לגבי התפתחות החקירה: "החשוד סיפר שהייתה מקבלת מביטוח לאומי 1600 שקלים, שאיתם הייתה קונה סמים. לדבריו גם הייתה שולחת לאותם אנשים שהייתה קונה את הכדורים, הייתה שולחת להם תמונות שלה עם עם הכדורים".

לאחר שנחשף כי החשוד תיעד את רגעיה האחרונים של יולי, הוא הסביר כי עשה זאת כדי להציג בפניה איך היא נראית. "לגבי יום האירוע הטרגי באותו בוקר לפני שיצא לעבודתו, הוא צילם אותה שהיא מחרחרת על מנת להציג לה את זה אחר כך" - כך סיפר התובע המשטרתי.