פרשת שחיתות באילת: שוטרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 עצרו הבוקר (שלישי) 8 בעלי תפקידים בכירים באילת - בחשד להטיית מכרזים. בין העצורים בכיר באחד הבנקים המרכזיים בישראל, בכירה בעירייה, בכיר חברה עירונית בעיר וקבלן מוכר. על פי החשד, הבכירים הטו מכרזים בעיר בתמורה לשוחד וטובות הנאה שקיבלו מאנשי עסקים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד אתמול החקירה בעניינם של החשודים התנהלה בסתר, והבוקר היא הפכה לגלויה לאחר שנאספו מספיק ראיות כדי להצדיק את מעצרם. 8 החשודים עוכבו לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בנוסף, עולה החשד כי הבכירים פעלו בניגוד לחוק איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בחקירה מורכבת ורחבת היקף, המנוהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ברשות המסים, ובסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מחוז דרום. על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו ותפקידו, פעלו לכאורה על מנת לקדם מכרזים שבאחריות הרשות המקומית בתמורה ללקיחת טובות הנאה כסף ושווה כסף, וזאת לכאורה בניגוד לחוק ותוך פגיעה במוסדות הציבוריים ובאינטרס הציבורי".