בבית המשפט המחוזי בלוד נפתח היום (שלישי) שלב ההוכחות במשפט ההריגה של עאישה א-ראבי. הדיון עצמו מתקיים בדלתיים סגורות, אולם בפתחו נשאו דברים עורכי הדין של שני הצדדים, וגם אלמנה של א-ראבי שסמך את ידיו על ההליך: "אני מאמין בבית המשפט, אחרת לא הייתי מגיע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מקווה שייצא צדק במשפט", אמר יעקוב א-ראבי מחוץ לאולם הדיונים. "באתי לדבר על מה שראיתי. קשה להתמודד עם האירוע, אני גם אבא וגם אימא של 9 ילדים – אלה חיים אחרים לגמרי". בתשובה לשאלה האם מי שזרק את האבן על רעייתו המנוחה התכוון להרוג, השיב: "את זה השופט יקבע, לא אני".

מי שעוד התייחסו לפרשה לפני תחילת הדיון בשלב ההוכחות הם עורכי הדין של שני הצדדים. עו"ד אריאל עטרי, סנגורו של הקטין הנאשם, אמר: "נדבך מרכזי במשפט הוא השאלה אם הייתה העברה משנית של דנ"א על ידי נגיעה בחפץ של כמה אנשים. אחרי חצי שנת קורונה – נראה שמה שלא ידענו קודם כולם היום כבר יודעים, שגורמים מיקרוסקופיים ניתנים להעברה בין כמה אנשים".

יעקוב א-ראבי שאשתו עאישה נהרגה מפגיעת אבן ברכבה
יעקוב א-ראבי עם אשתו עאישה, שנהרגה מפגיעת אבן ברכבה

מנגד, עורכי הדין מוחמד ראחל ונבילה כבוב, המייצגים את קורבנות העבירה, בירכו על ההחלטה שאפשרה להם לקחת חלק בשלב זה של ההליך: "אנו סומכים את ידינו שייקבע בסופו של יום שידו של הנאשם הזה במעל. בתיק הזה יש מספיק ראיות לצורך הרשעתו במעשים המכוערים והמסוכנים שמיוחסים לו בכתב האישום".

הם הוסיפו: "תופעה קשה שבה נרצחה אישה, אם לילדים וסבתא לנכדים – והמעשה הרס משפחה שלמה. מקווים שהצדק ייצא לאור".

הפלסטינית עאישה א-ראבי נהרגה בשנת 2018 סמוך להתנחלות רחלים, לאחר שנזרקו לעברה ולעבר רכבה אבנים על ידי מתנחלים מהאזור. ההליך מתנהל נגד קטין שנגדו הוגש כתב אישום בפרשה.