אירוע דריסת השוטר בצפון: המשטרה הודיעה הבוקר (חמישי) על סיום חקירת התקרית שהתרחשה סמוך לכפר דבוריה ב-29 בספטמבר בה מתנדב במשטרה, טל ספיר, נפצע באורח קשה. הפרקליטות הגישה נגד החשוד כתב אישום בגין: הפקרה לאחר פגיעה, מעשה פזיזות ורשלנות, נהיגה בזמן פסילה, קשירת קשר לביצוע פשע של התפרצות למטווח, וגניבת נשקים. דינן של העבירות עשוי להגיע עד ל-20 שנות מאסר. בנוסף, נחשף ב-N12 תיעוד בלעדי של רגע הדריסה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתיעוד ממצלמות הרחוב, נראה רכב הבילוש מגיע ופונה ימינה ומנסה לחסום את הדרך. לפתע נראה הרכב החשוד מגיח מהחשכה ופוגע בשוטר, גורר אותו מטרים ספורים עד שהוא נופל על הרצפה ואז - הרכב נמלט.

מהחקירה עולה כי בכוח הבילוש של המשטרה, שבו היה המתנדב שנפצע טל ספיר, עקב אחר תושב שיבלי כבן 27, שתכנן פריצה וגנבת כלי נשק ממטווח באזור העמקים. הבלשים סימנו לחשוד לעצור, ואז הוא החל להימלט ברכבו מסוג אאודי Q5 לכפר דבוריה, וכוח הבילוש פתח אחריו במרדף.

עו"ד ארגב ארצי
עו"ד ארגב ארצי, המייצג את הדורס

החשוד נכנס עם הרכב לדרך ללא מוצא, הסתובב והאיץ אל עבר המתנדב שירד מרכב הבילוש שחסם את דרכו. רכבו של החשוד פגע במתנדב, עלה על גופו, גרר והעיף אותו למרחק של כ-8 מטרים, ופצע אותו באורח קשה. החשוד נמלט עם רכבו ואז נטש אותו וירד למחתרת.

במשטרה פתחו מיד בחקירה כדי ללכוד את הדורס ונפרסו מחסומים באזור. במקביל, כל בני המשפחה של החשוד נחקרו והחשוד עצמו היה מצוי בבריחה מתמשכת של שלושה ימים עד שלבסוף החשוד הסגיר את עצמו.

עו"ד נדב גרינולד
עו"ד נדב גרינולד המייצג את הדורס

ספיר מתנדב במשטרה שנים רבות ובערב יום הולדתו הוא נפגע בדריסה. הוא עדיין מאושפז בבית החולים במצב קשה. "משטרת ישראל תפעיל את כל כוחה, את כל האמצעים העומדים לרשותה ואת כל סמכויותיה, כדי להביא למיצוי מלוא חומרת הדין עם הפוגעים בנציגי החוק", נמסר מהמשטרה.