גם השופט בבית משפט השלום בתל אביב, לא יכול היה להישאר אדיש לקולות היללות שהושמעו באולם מתוך סרטוני ההתעללות בכלב בבת ים. "התאכזרות החשוד בכלב היא משמעותית, מובהקת וקשה ביותר", אמר השופט יגאל נמרודי - והאריך את מעצר החשוד, אלן מוריסון, ביממה עד מחר בבוקר. בעקבות האירוע הקשה, יו"ר ועדת ועדת הפנים והגנת הסביבה זימנה דיון דחוף בוועדה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוריסון טען בחקירתו הלילה כי הוא היה מטופל פסיכיאטרית בעבר, והוא יעבור בדיקה בהמשך כדי לדעת כיצד להמשיך את החקירה. פרקליטתו קרן בלס שמייצגת אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה: "מדובר בצעיר עולה חדש, הוא הביע צער וחרטה עמוקים על האירוע. לאור מצבו הנפשי בית המשפט הפנה אותו לבדיקה פסיכאטרית. אנו ממתינים לקבלת תוצאות הבדיקה". כמו כן, במהלך החקירה עלה כי לחשוד יש היסטוריה של ניסיונות התאבדות ופגיעה בעצמו בארה"ב, לפני שעלה ארצה.

מישל טרוני, אחד ממאות האנשים שהגיעו לביתו של החשוד עם פרסום הסרטונים אמש, סיפר ל-N12 שאתי אלטמן מ"תנו לחיות לחיות" פנתה אליו וביקשה עזרה בחיפושים אחר המתעלל. מישל פנה לחברו דניס, והשניים זיהו את המקום, הגיעו לביתו של החשוד והצליחו לחלץ את הכלב.

התעללות בכלב בבת ים (צילום: אלון חן, פרטי)
מתוך סרטון ההתעללות | צילום: אלון חן, פרטי

החשוד פתח את הדלת למישל ולדניס וניהל איתם שיחה על מה שקרה, כך שלדבריו לא הייתה התפרצות אל הבית. החשוד סיפר להם שהמשטרה כבר הגיעה ודיברה איתו. מהר מאוד אנשים נוספים צפו בסרטונים והגיעו לביתו של החשוד כדי לפגוע בו, ונדרשו כוחות מיוחדים שייחלצו אותו בלי שיעבור לינץ'.

התעללות בכלב בבת ים (צילום: משרד החקלאות)
הכלב שעבר התעללות, אחרי החילוץ | צילום: משרד החקלאות
 
דגנית בן דב, הווטרינרית הראשית שטיפלה בכלב סיפרה בשיחה עם N12 כי למרות ההתעללות הקשה שעבר, תהליך השיקום שלו לא יהיה ארוך. "באופן מפתיע ביותר מדובר בכלב בריא, ידידותי ועם אופי חזק. מהבדיקות שביצענו אנחנו רואים שהאירוע לא צילק אותו באופן משמעותי. יש מאות פניות של אנשים שמבקשים לאמץ אותו, אך כרגע העניין עדיין נמצא בהליך משפטי".

הסיפור המזעזע התפתח אמש לאחר שברחבי הרשת הופצו סרטונים של מוריסון כשבהם הוא נראה מתעלל בכלב. בסרטונים הקשים הוא נראה משכיב את הכלב על הרצפה, קושר את רגליו וחובט בו באמצעות חגורה במשך דקות ארוכות. הכלב מיילל וזועק לעזרה, אך מוריסון המשיך להכות אותו ברצועה.

אדם שמקורב למוריסון סיפר שלפני כשבוע הוא ובת זוגו נפרדו, וייתכן שזה מה שגרם לו למעשה הקשה והמחריד הזה. "הוא מאוד אהב אותה ולקח מאוד קשה את הפרידה מהחברה שלו", סיפר המקורב.

האדם הראשון שהגיע לבית המתעלל בכלב (צילום: מתוך "חדשות הבוקר עם ניב רסקין", קשת 12)
מישל בבית החשוד | צילום: מתוך "חדשות הבוקר עם ניב רסקין", קשת 12

שכנה של מוריסון שמתגוררת באותו הבניין סיפרה שהיא מעולם לא שמעה צרחות או יללות של הכלב. היא הוסיפה כי לא הכירה באופן אישי את מוריסון והייתה פוגשת אותו רק בחדר המדרגות. בשיחה עם N12 היא התייחסה להתקהלות מחוץ לביתה: "חזרתי אתמול מהעבודה ו לא הבנתי מה קורה מחוץ לבניין. עליתי הביתה וראיתי אנשים צועקים לכיוון שלי. פחדתי שקרה משהו בבית שלי ואז חבר שלי שלח לי בוואטסאפ את הסרטון והבנתי שזה השכן. אבל כל הלילה אנשים היו פה צעקו, זרקו עגבניות על הבית ועוד כל מיני דברים".

 

בעקבות המקרה, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח"כ מיקי חיימוביץ', זימנה דיון דחוף בוועדה: "כולנו שמענו על מקרה ההתעללות המזעזע בכלב מבת ים אתמול, אבל לצערי יש עוד המון מקרים כאלה שלא זוכים לפרסום ולטיפול ראוי. אני רוצה קודם כל לברך את כל האזרחים הטובים, את תנו לחיות לחיות-העמוד הרשמי שתפעלו את האירוע במהרה ואת מישל טרוני, משטרת ישראל, יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות וכל מי שלקח חלק בחילוץ הכלב האומלל ומעצר המתעלל האכזרי. בלעדיכם זה היה נראה אחרת לגמרי".