יובל אדם, בן 36 מתל אביב, יצא להפגין אמש (חמישי) נגד ראש הממשלה נתניהו  כחלק מהמחאה הספונטנית שהתגבשה נוכח התקנות. בשלב כלשהו במהלך ההפגנה התבקש אדם לזוז הצידה על ידי המשטרה מסיבה כלשהי, ובתיעוד שפורסם ברשתות נראה כיצד השוטרים מזיזים אותו בכוח, וכורכים את זרעותיהם סביב צווארו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הוא חנק אותי בוודאות", סיפר אדם ל-N12. "אמרתי לו (לשוטר) שהוא חונק אותי ושאני לא יכול לנשום אבל זה לא ממש הזיז לו כנראה". על הרקע לאירוע סיפר: "הייתי חלק מהפגנה, ההפגנה הגיעה לרחוב מלצ'ט. הייתי על אופניים. השוטרים ביקשו ממני לזוז הצידה וזזתי הצידה. לא בדיוק הבנתי באותו רגע, רק אחרי שראיתי את הסרט".

"אני באמת לא זוכר את זה בדיוק כמו שזה נראה בסרטון", הוסיף. "אמרו לי שאני עצור, לא זוכר מה הייתה התואנה הרשמית. מתישהו, אחרי 20 דקות אני חושב, שהם הבינו שזה מיותר ושחררו אותי".

ניר לוין שצילם את התיעוד סמוך לשעה 23:30 אתמול אמר ל-N12: "ישבתי במרפסת. לא חשבתי שיקרה משהו. פתאום רואה במצלמה שהוא נלקח בכוח, זה קרה בשניות. לא הייתה שום מילה שום דבר שקרה, רוב המפגינים עדיין לא הגיעו. לדעתי פשוט אישרו להם לעשות מעצרים בכוח וזה אוזלת יד של המשטרה שהובילה לזה".

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך הפרות סדר, רוכב האופניים נעמד באמצע ציר תנועה תוך שהוא מפריע לתנועה, חוסם את הציר ומתעלם מהוראות השוטרים להתפנות. רק לאחר שסירב להוראת השוטרים לפנות את הציר וסירב להתלוות לשוטר, פונה מהמקום ונעצר. בהמשך הביע חרטה על מעשיו ושוחרר. כל ניסיון להציג תמונה אחרת של המקרה מעוות וחוטא לאמת".