ימים אחדים אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי למרות העדויות החדשות והמטרידות שנחשפו, הוא החליט לא לפתוח מחדש את החקירה בפרשת הצוללות וכלי השיט ולא לחקור את ראש הממשלה. הערב (רביעי) אנחנו מפרסמים עדות חדשה של עו"ד דוד שמרון על השיחה הראשונה שקיים עם נתניהו אחרי התפוצצות הפרשה בתקשורת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עורך הדין דוד שמרון, פרקליטו, בן דודו ואיש סודו של ראש הממשלה נתניהו, עמד במרכז חקירת פרשת הצוללות שנחשפה לפני כארבע שנים. החוקרים טענו אז כי שמרון הוא איש מפתח בפרשה, זאת בעקבות הקשרים שלו לחלק מהמעורבים. כשהתברר בעימות שנערך בין שמרון לעד המדינה לשעבר מיקי גנור כי הראשון שכח פרט משמעותי הקשור לראש הממשלה, התעכבו החוקרים על הנושא. זאת עדותו במשטרה:

חוקר: "בעימות שהיה בינך לבין גנור אישרת את העובדה שאכן השמטת אתמול את השיחה של ראש הממשלה בנוגע לגנור לאחר הפרסומים. תפרט את כל הפרטים בנוגע לאותה השיחה. מועד, נסיבות, תוכן וכדומה".

שמרון: "המועד היה סמוך לאחר הפרסומים, היינו בנובמבר שנה שעברה. אני לא זוכר את המועד המדויק. אני זוכר שרה"מ שאל אותי בטלפון, הוא התקשר אליי. אני לא זוכר בדיוק איפה הייתי באותו רגע. שאל אותי 'האם אני מכיר את הגנור הזה? האם נפגשתי איתו? האם הצטלמתי איתו?' הוא היה קצר כזה וכעוס כזה. אמרתי לו שאני חושב שהוא לא מכיר אותו אבל אבדוק".

שמרון, נתניהו וגנור (צילום: פלאש 90 /מרים אלסטר)
צילום: פלאש 90 /מרים אלסטר

חוקר: "תמשיך מה קרה לאחר מכן"?

שמרון: "התקשרתי לגנור מן הסתם לנייד שלו ושאלתי אותו האם הוא פגש את ראש הממשלה והאם הוא הצטלם איתו והתשובה לזה הייתה שהוא לא הצטלם איתו אף פעם והוא הלך אליו הביתה בשבעה של אביו של אבריאל בר יוסף אבל לא דיבר איתו. זהו".

חוקר: "תמשיך".

שמרון: "התקשרתי ללשכת רה"מ ועידכנתי את ראש הממשלה בעניין. זהו".

חוקר: "כיצד הוא הגיב"?

שמרון: "לא הגיב תגובה שאני זוכר. מי שמכיר את רה"מ אז יודע שכשהוא מקבל אינפורמציה הוא אומר בהמהום או משהו כזה ומנתק את השיחה. הבנתי משהו כזה".

חוקר: "מדוע שראש הממשלה יבקש ממך לבדוק לו על הקשר שלו עם גנור"?

שמרון: "שאל אותי אם הוא מכיר אותו או הצטלם איתו. שאלה הגיונית מאוד בנסיבות העניין".

גנור. בוטל ההסכם (צילום: אילן אסייג, חדשות)
צילום: אילן אסייג, חדשות

חוקר: "תסביר את ההיגיון".

שמרון: "זה הדבר הכי טבעי בנסיבות העניין. אם אני שומע איזה סיפורי אלף לילה ולילה אצל אדון דרוקר שנוגעים לאדון לגנור אחד ואני כראש הממשלה חושב שאני לא מכיר אותו אז אני רוצה לברר בוודאות אם אני כן מכיר או לא מכיר, אז אני שואל את דוד".

חוקר: "אתמול הרבינו בפרטים בנוגע לכלל השיחות שלך עם הלשכה של רה"מ והדובר והעוזרים ולמרות זאת לא הצלחת לזכור שיחה חשובה כזו בחקירה שנוגעת לעבירה של שיבוש. אני אומר לך שהדבר חמור ביותר ומעלה תהיות רבות. תגובתך"?

שמרון: "לא זכרתי את השיחה הזו אתמול. הזיכרון שלי אינו מושלם. השיחה הזו אינה שיבוש ולא מתקרבת להיות שיבוש ואתה לא שאלת אותי על השיחה הזו. אני אומר לך שזה לא שיבוש. העיתוי של הדבר הזה היה לפני שנפתחה חקירה. לא היה בה שום תאום ושיבוש או ניסיון לתאם עדויות".

כידוע ראש הממשלה נתניהו כלל לא נחקר בפרשה. היועץ המשפטי הבהיר כי חרף עדויות מטרידות של בכירי מערכת הביטחון, לא התגבשה תשתית ראייתית המצדיקה את חקירתו של נתניהו. גם התיק נגד עורך הדין שמרון נסגר בכל הקשור לפרשת הצוללות והאישום המיוחס לו - לפני שימוע - קשור לחקירה אחרת שמעורב בה גם מיקי גנור.