בית משפט השלום בבאר שבע התיר הבוקר (שלישי) לפרסם את שמו של החשוד ברצח בת זוגו ב-20 השנים האחרונות בבאר שבע אתמול. מעצרו של החשוד ולדימיר ספיטלניקוב הוארך עד יום רביעי הבא ועורך דינו טען כי מדובר באדם שמתמודד עם בעיות נפשיות וביקש מבית המשפט להפנותו לבדיקה פסיכיאטרית בהקדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עו"ד אלכס גאוסקין, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד ברצח בת זוגו אמר: "מדובר באדם שמתמודד עם בעיות נפשיות שנמצא במצב נפשי קשה מאוד. אתמול, לאחר שניסה להתאבד הוצא לו צו אשפוז אזרחי. לאחר שהתגלתה הטרגדיה, המשטרה החליטה להוציאו מהאשפוז על מנת לחקור אותו. אנו סבורים כי לאור מצבו יש להפנות אותו לקבלת טיפול פסיכיאטרי בהקדם".

הנרצחת היא תושבת באר שבע בת 67 - שמשפחתה ביקשה שלא לפרסם את שמה. בן זוגה בעשרים השנים האחרונות ולדימיר ספיטלניקוב, החשוד ברצח, נמצא על הגג וכנראה עמד לקפוץ אל מותו.

בנה של הנרצחת מבאר שבע סיפר ל-N12 שברקע המעשה הנורא עומד המשבר הכלכלי שפקד את משפחתו וביקש להעביר מסר לציבור הרחב. "אנחנו עוברים רגעים קשים", אמר הבן. "בן הזוג נכנס לדיכאון בשנה האחרונה. לכן, במיוחד בתקופת הקורונה, חשוב להיות ערניים לתסמינים של מחלות נפשיות וסימנים של אלימות של בני זוג. חשוב לפנות לעזרה ולא להתבייש".

בית המשפט בבאר שבע (צילום:  שמעון איפרגן)
בית המשפט בבאר שבע | צילום: שמעון איפרגן

הנרצחת ובן זוגה אינם מוכרים למשטרה או לרווחה, ולא דווחו אירועים של אלימות בתוך המשפחה ולא כלפי האישה. שוטרי תחנת באר שבע עצרו את בן הזוג, ומחר הוא יובא להארכת מעצרו ויעבור בדיקה פסיכיאטרית. בת ה-67 הותירה אחריה שני ילדים ושישה נכדים.

מתחילת משבר הקורונה בחודש מרץ, חלה עלייה של כמעט פי 3 בבקשות לסיוע לנשים שחיות באלימות. בחודש אפריל נפתח מקלט חדש לנשים מוכות שיועד להיות מקלט מעבר. כבר שבועות ארוכים שהמקום מלא עד אפס מקום ופועל בשיטת "הכיסא החם". ברשת ויצו, שמפעילה בשיתוף עם משרד הרווחה שני מקלטים לנשים מוכות וילדיהן, קראו להקמת מקלט נוסף בהקדם והתריעו: "אנחנו לא עומדות בעומס בתקופת הקורונה". מיום פתיחת מקלט החירום הארצי בתחילת מאי, הוא סיפק הגנה ל-120 משפחות, פי 3 מתפוסה שנתית של מקלט רגיל.