האובססיה שהסתיימה ברצח: בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד נפתח היום (שלישי) שלב ההוכחות במשפטו של כפיר עטיה, שמואשם ברצח דוד אגייב ז"ל לפני כשנה ושלושה חודשים, על רקע קשר רומנטי שניהל בעבר עם בתו, בר וייכמן. לאחר שמירר את חייה ואת חיי משפחתה במשך שנים וכעת מואשם ברצח הנורא של אביה, וייכמן העידה היום במשפט. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מכירה את כפיר עטיה מגיל צעיר, עוד כשהייתי בת 15-14", סיפרה וייכמן כשהיא משתדלת לא לפרוץ בבכי. "יצאתי איתו בערך 4 שנים, הייתה לנו זוגיות שהיום אני מבינה את זה שהיא הייתה אובססיבית וחולנית. עברתי התעללות נפשית ופיזית ובגיל 18 זה נקטע, עד היום אני מטפלת בעצמי".

במהלך עדותה, וייכמן סיפרה על חייה לאחר הפרידה מעטיה. "אני המשכתי בחיי, הלכתי לצבא, פתחתי קליניקה, אחר כך הכרתי את לירון, הגרוש שלי ואב ילדיי, אדם מדהים", אמרה וייכמן. "בגיל 24, כפיר הופיע מתחת לבית שלי עם אלה, והכול בזמן שאני עוברת טיפולי פוריות. איבדתי ילדה בגללו, כבר הייתי בהיריון".

זירת הרצח, הקורבן והחשוד (צילום: דוברות מד"א, דוברות המשטרה, עמוד הפייסבוק של אסתר אגאייב)
הקורבן דוד אגייב והנאשם ברצח כפיר עטיה | צילום: דוברות מד"א, דוברות המשטרה, עמוד הפייסבוק של אסתר אגאייב

זו לא הייתה הפעם הראשונה בה עטיה נהג כלפי אביה של בר באלימות. "אחרי לידת בתי הראשונה, אבא שלי לא הגיע לבקר אותי", סיפרה וייכמן. "שאלתי את אימא שלי ואחותי למה הוא לא בא, והן סיפרו לי שאבא הותקף בגרזן על ידי כפיר, ושהוא קיבל 9 שנות מאסר בעקבות המעשה. בעת ימי המאסר, עובדת סוציאלית פנתה לאבא שלי ואמרה לו שכפיר לא מתחרט על מעשיו".

"פחדתי על אבא שלי, לא ידעתי את מי עוד כפיר יכול לתקוף" 

וייכמן המשיכה בעדותה וסיפרה כמה חיה בפחד: "גם עם הגרוש שלי היה אירוע נוסף, סמוך לנישואינו בשנת 2006 לפני ההפלה. כפיר הגיע לצ'יינג' של אבא שלי, וביקש לצאת לדבר איתו. הוא הוציא סכין יפני וחתך אותו בפנים באזור הלחי. לירון הגיש תלונה, וכדי שכפיר יעזוב את המשפחה שלי - החלטנו להסיר אותה".

בסופו של דבר, וייכמן טוענת שהכתובת הייתה על הקיר. "שבועיים לאחר השחרור אמר לנו קצין משטרה שהוא חושש לחיי ולחייהם של ילדיי. פחדתי על אבא שלי, אחרי כל מה שעבר, כי אני לא יודעת את מי כפיר יכול לתקוף", אמרה.

"שלחו אותי למקלט לנשים מוכות. את מרגישה שאת עומדת מול גורם שאמור להגן עלייך - והוא פשוט לא עושה את זה. אפילו לקחתי חוקר פרטי במקרה שהמשטרה לא תגן עליי, שלפחות יהיה מישהו אחר שיגן עליי. אמרתי לו שאני פוחדת שהוא יפגע במישהו".

כאמור, עטיה רצח את אגייב בעקבות קשר רומנטי שניהל עם בתו בצעירותם. עטיה ארב לו מתחת לבניין המגורים שלו, ודקר אותו 10 פעמים בפניו ובפלג גופו העליון. אגייב סבל מפציעות קשות, ולאחר זמן קצר לא נותרה ברירה אלא לקבוע את מותו במקום.