מכת מדינה: ימים ספורים לאחר שחזרו גני הילדים לפעילות – חשד לפרשת התעללות קשה בגן ילדים בעיר רמת גן נחשפה הערב (ראשון) במהדורה המרכזית. סרטוני מצלמות הגן שהגיעו לידי ההורים חשפו מסכת אירועים קשים. ההורים טוענים: הגננת סירבה להראות את הצילומים וטענה - "שכחתי להדליק את המצלמות". לאחר החקירה, המשטרה החליטה לעצור את הגננת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההורים ההמומים עדיין מעכלים את התיעודים הקשים שאליהם נחשפו. "זה מכה בך - שוק. כולם המומים, כולם כאובים", סיפרה אחת האימהות. לדבריה אירועי ההתעללות התגלו בעקבות תלונה של אחד מהפעוטות. "הבן שלי חזר על תלונות חוזרות ונשנות. על משיכה בשיער מהגננת, הוא היה אומר 'הגננת הרביצה לי ביד'".

במקביל, הורים נוספים בגן הבחינו בדפוס התנהגות שונה אצל ילידיהם בתקופה האחרונה. הם ידעו שבגן מותקנות מצלמות אבטחה וביקשו לצפות - אך נענו בשלילה. "הגננת אמרה שהצילומים נמחקו ושהיא מסרבת להראות לנו את הצילומים. היא התחילה למכור לנו כל מיני סיפורים כמו 'שכחתי להדליק או 'זאת הייתה פאשלה חד-פעמית'".

"חשבנו שלנו זה לא יקרה"

הצילומים הללו, אומרים ההורים, מהשבוע שעבר. הם לא מנדבים את מלוא הפרטים, אך נראה כי אחד העובדים בגן שיתף איתם פעולה, והעביר אליהם את הסרטונים הקשים. בסוף השבוע שעבר הם הגישו תלונה במשטרה. "אני מצפה שהעונש יהיה בהתאם. שהיא תהיה מאחורי סורג ובריח וזה המקום שלה, להיות בכלא, שם היא תישאר", אמרה אחת מהאימהות. "אלה דברים שקורים לאחרים, זה קורה בגנים לא מצולמים, זה גנים שהורים קצת נרדמים בשמירה. אתה אומר לעצמך, 'אנחנו אנשים משכילים, מלומדים, לנו זה לא יקרה'".

שוב התעללות בפעוטות ‎
"הפעוט חזר הביתה והתלונן"

הורה נוסף מהגן הוסיף: "אנחנו עוברים יומיים של סיוט, הימים הקשים בחיינו, גננת ותיקה שהיא גם בעלת הגן ברמת גן התעללה קשות בילדי הגן. ראינו את הסרטונים שהביאו אותנו לקריסה נפשית. אנחנו מרגישים בתהום נפשית, ואובדי עצות לגבי ילדינו. בבקשה עזרו לנו למצות איתה את הדין. אחרת יהיו כאלו שיקחו את החוק לידיים".