אזרח צרפת שעלה לישראל נעצר אתמול (שלישי) לאחר שנחשד כמי שעמד במרכז פרשיית הונאה חמורה של קשישים צרפתים, כשהוא משתמש בזהויות בדויות. החשוד בן ה-42 שמתגורר בארץ מספר שנים, מוכר למשטרה ולאינטרפול כמי שביצע בעברו עבירות בתחום הלבנות ההון. בתום דיון בעניינו החליט בית המשפט להאריך את מעצרו בשבעה ימים נוספים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי החשד, אותו גבר ביצע עוקץ המכונה "הנדסה חברתית", הוא הפעיל זהויות בדויות כאילו הוא מתקשר מטעם רשויות החוק בצרפת, וכך עקץ מקשישים כסף. יתרה מזאת, אחרי שעקץ את כספם, יצר החשוד עם הקורבנות קשר פעם נוספת, אולם אז התחזה לנציג רשויות החוק והמשפט בצרפת, המבקש מקורבנותיו העברת כספים לצורך השבת כספים שנלקחו מהם במירמה בהונאה קודמת. בסך הכול, על פי החשד, אותו גבר הונה קשישים בסכומים המצטברים למיליוני שקלים, סכומים שהופקדו לחשבונות בנק שונים בצרפת ובסין.

בתום חקירה משולבת של מחלקת המודיעין במשטרת ישראל, רשויות האכיפה בצרפת ומחלקת תפקידים מבצעיים באינטרפול נעצר כאמור החשוד אמש, בזמן ששיחק כדורעף בחוף הים בתל אביב. בחיפוש בדירתו שנמצאת באזור רחוב דיזנגוף, נמצאו לא פחות משלושה מיליון שקלים בכסף זר ומקומי, ביחד עם שבעה טלפונים ניידים, מחשבים, מסמכים רלוונטיים, כרטיסי אשראי שונים ופנקסי צ'קים.

השאלה שמעסיקה כעת את הכוחות שחוקרים את הפרשייה החמורה היא כיצד אותו חשוד השיג את המידע והדאטה, אודות הקשישים שחיים ברובם בצרפת. על כן קיים חשד כי יש מעורבים נוספים שקשורים לאירועים החמורים, והחקירה עדיין מתנהלת.