החתונה והסערה: לאחר האירוע החריג אמש במהלכו שוטרים הגיעו במטרה לפזר חתונה של זוג חרדי מהיישוב גבעת זאב, הבוקר (חמישי) פרסם אחיה של הכלה סרטון שבו הוא מסביר את שקרה. האח, שנראה בסרטון שוכב במיטה בבית החולים כאשר ידיו אזוקות, סיפר כיצד ניסה להגן על אמא שלו והותקף על ידי השוטרים. לאחר שתחקר את האירוע, מפקד מחוז ירושלים גינה בתוקף את האלימות נגד השוטרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"פשוט נכנסו לבית ואמרו שרוצים לקחת את אמא שלי למעצר", סיפר הצעיר. "אני בתור ילד שרואה את אמא שלי מבוהלת ולא יודעת מה לעשות בפאניקה, לא רוצה להרוס לבת שלה את החתונה, באתי נעמדתי מולה ולא רציתי שזה ייגמר ברע. ואחרי זה השוטרים התחילו לדחוף ולהפעיל כוח. הבנתי שאמא שלי כמעט נופלת אחורה, ואז אחד מהשוטרים פשוט הביא לי בוקס, טען שאני עצור והפיל אותי לרצפה, והמשיך לתת לי מכות וזה נגמר ממש לא טוב".

אחיה של הכלה בחתונה בגבעת זאב

האירוע החריג החל כאשר שתי שוטרות הגיעו לחתונה המונית שהתקיימה בניגוד להנחיות באחד הבתים ביישוב גבעת זאב. השתיים, שניסו לעצור את החגיגה, הותקפו על ידי הנוכחים והזעיקו כוחות נוספים למקום. בין הצדדים התפתח עימות אלים שתועד בסרטונים רבים, במהלכו אף נזרקו בקבוקי זכוכית לאוויר. שני אזרחים ושוטר נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. אחיה של הכלה, שנפצע בפניו, נעצר לאחר שתקף שוטרים. עם עזיבת השוטרים את המקום, החתונה נמשכה אל תוך הלילה באין מפריע.

לדברי עו"ד בן גביר המייצג את החשוד: "המשטרה לא מתנהלת כמו שהיא התנהלה אפילו בחתונות של החמאס במזרח ירושלים. לא היה קורה כלום אם המשטרה הייתה ממתינה לסוף החקירה כדי לתת דוח או אפילו מזמינה לחקירה עם סיום החתונה. אך התנהגות המשטרה הייתה כפיל בחנות חרסינה. דמו של הציבור החרדי הפך להיות הפקר".

איתמר בן גביר (צילום: מתוך "עובדה", קשת12)
עו"ד איתמר בן גביר המייצג את אח הכלה | צילום: מתוך "עובדה", קשת12

בתוך כך, מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, התייחס הבוקר לאירוע החריג ולאחר שתחקר את השוטרים שהיו מעורבים בפיזור החתונה, אמר שהוא נותן להם גיבוי במלא. בנוסף, ידיד הצהיר כי הוא מגנה בתוקף את האלימות שהופעלה נגד השוטרים מצד הנוכחים במקום.  

מפקד מרחב ציון במשטרה, תנ"צ עופר שומר, הגיב אמש על האירועים ועל פציעתו של אח הכלה: "בעת הניסיון לעכב את בעלת הבית, בנה התנגד בצורה קשה ביותר למעצרו וכתוצאה מכך השוטר והחשוד החליקו על הרצפה, החשוד נפצע קלות וכן השוטר נפצע בכמה מקומות", הוא הוסיף. "לא רק שהמשתתפים הפרו את ההנחיות ביודעין, אלא התנגדו לכוחות המשטרה שבאו בסך הכול לאכוף את התקנות". לדבריו, המשטרה "תמצה את הדין עם אלו הבאים לתקוף שוטרים".