הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד סגן ראש עיריית נתניה לשעבר, שמעון שר, בגין שורת עבירות שחיתות ובהן לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. שר נאשם כי פעל לקידום עניינם של יזמי נדל"ן בעיר בתמורה לכך שיתרמו סכומי כסף גדולים למוסדות של חסידות צאנז שאליה הוא משתייך. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב האישום, שהוגש על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות, מתאר שורה של עבירות שביצע שר בין השנים 2011-2016 בזמן שכיהן כסגן ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה. במקביל לתפקידיו הרשמיים, שר עסק בגיוס תרומות למוסדות של חסידות צאנז ובמיוחד למוסד שמכונה "בית היתומות".

הוא נהג לפנות לאנשי עסקים ויזמי נדל"ן בעיר לבקשת תרומות, ובתמורה פעל לקידום היתרי בנייה עבורם וסייע להם באיתור מיזמים חדשים, כשבסך הכול העבירו היזמים כ-2 מיליון שקלים למוסדות צאנז לפי בקשותיו של שר. בנוסף, הוא פעל שלא כדין למניעת סגירת בית המלון "גלי צאנז" על אף מצבו הרעוע של המבנה בו הוא שכן.

עורכי הדין עמית חדד, נועה מילשטיין ויאיר לשם, המייצגים את שמעון שר, מסרו: "בשנים האחרונות מנסות רשויות האכיפה לטעון כי פעולותיו הציבוריות של הרב שר – הן לטובת תושבי העיר נתניה והן לטובת מאות נזקקים ויתומים, פעולות שאין מחלוקת שלא הכניסו לכיסו הפרטי ולו אגורה שחוקה – מעלות חשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות. מדובר בעמדה חסרת בסיס ערכי ומשפטי כאחד. ההחלטה להגיש כתב אישום, מלמדת שבפרקליטות קיבלו את הטענות שהצגנו במסגרת הליך השימוע כמעט במלואן. כך, חשד לביצוע של 15 עבירות שוחד צומצם לכתב אישום שמייחס, גם זאת בשגגה, עבירת שוחד אחת בלבד שמבוססת גם היא על עדות בעייתית שנגבתה באופן פסול. אנחנו סמוכים ובטוחים שבבית המשפט יוכח שגם כתב האישום שהוגש משולל יסוד".