כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו הבוקר (חמישי) כנגד הרב נתנאל דרעי, בן 39 מלוד, בגין ריבוי עבירות מין ומעשי סדום שביצע בשלושה מתלמידיו. חלק מהעבירות שביצע, היו בתלמידים שהיו קטינים. על פי כתב האישום, הרב ניצל את התלמידים במשך כמה שנים, והבטיח להם כי קרבתם אליו תעניק להם מעמד גבוה, וכי אם יעשו כדבריו, ישדך את אחת מבנותיו להם.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הנאשם נחשב למנהיג קהילה בלוד, ובמסגרת תפקידו ניהל גם בית מדרש והעביר לאנשי הקהילה וילדיהם שיעורי תורה. בבית המדרש בו העביר את השיעורים, קיים חדר לימוד פנימי, אשר שימש את דרעי למנוחה. במשך תקופה של חמש שנים נהג הרב לבצע במתלוננים עבירות מין בחדר הפנימי, והבטיח להם שהקרבה אליו תעניק להם מעמד גבוה, וכי הוא עתיד לשדך להם את אחת מבנותיו. בעקבות ההבטחות, מתוך יראת כבוד ובשל מעמדו הרם של דרעי בעיניהם, ביצעו התלמידים את כל דרישותיו.

הבוקר כאמור הגישה פרקליטות מחוז מרכז בקשה למעצר עד תום ההליכים לבית המשפט המחוזי מרכז. במסגרת הבקשה כתבה עו"ד רעות אבירי: "מעשיו של המשיב ונסיבות ביצוע העבירות, ובכלל זה משך התקופה הארוכה כלפי שלושה מתלמידיו, בעת שהיו קטינים, תדירות ביצוע העבירות, חומרתן והכסות הדתית הלגיטימית שניסה לשוות להן, תוך ניצול מעמדו בקהילה אליה משתייכים, ותוך הבטחה כי קירבה זו תזכה אותם במעמד גבוה בקהילתם, כל אלו מקימים כנגדו עילת מעצר, שכן קיים יסוד סביר לחשש שהמשיב יסכן את ביטחונם של ציבור הקטינים בכלל ושל המתלוננים בפרט".

עו"ד אבירי המשיכה והסבירה כי "המשיב הינו רב ומנהיג של קהילה סגורה וקטנה ובעל מעמד, כח והשפעה אדירים בקהילה, ומטבע הדברים, קיים חשש ממשי שהמשיב או מי מבני הקהילה ינסו לשבש הליכי משפט, ואף להפעיל לחץ על משפחות המתלוננים".