המחאה בבלפור תחת מתקפה: אמש (חמישי) בשעות הערב ניסו אלמונים להצית את מאהל "אין מצב" בבלפור, סמוך למעון ראש הממשלה. האירוע החל כשאחת הפעילות שישנה בחלק האחורי הריחה לפתע את ריח העשן, וכך גילתה את הלהבה ומנעה אסון גדול שיכל להיגמר בשריפת המאהל על האנשים הנמצאים בו. פעילי "אין מצב" הזעיקו את משטרה למקום והגישו תלונה בנושא. בתיעוד האירוע, נראים שני אנשים מתגנבים סמוך למאהל, מנסים להצית אותו ונמלטים מהמקום. שעה לאחר האירוע נעצרו שני חשודים. בחקירתם אחד מהם הודה במעשה ושוחרר בערבות. מהמשטרה נמסר כי ההליכים נגדו יימשכו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

מתנועת "אין מצב" נמסר בעקבות האירוע: "כבר זמן רב שאנו טוענים כי מתנכלים לנו ולמאהל. ברחוב יש מצלמות של המשטרה והשב"כ, ואנו דורשים מהמשטרה למצוא את החומר המצולם ולבוא חשבון עם העבריינים לאלתר. לא יעלה על הדעת שיש מי שיחשוב שמעשה כזה הוא אפשרי. המחאה נגד ביבי הפכה להיות מלחמה".

חשד לניסיון הצתה בבלפור (צילום: תנועת "אין מצב")
צילום: תנועת "אין מצב"

מתנועת "קריים מיניסטר" נמסר: "הניסיון להצית את המאהל על דייריו הוא פשע שנאה חמור בהשראת ההסתה הפרועה של הנאשם ואנשיו. הגיע הזמן שמשטרת ירושלים תדאג לשלום המוחים במקום לחבל במאחה ותפעל למיצוי הדין עם האחראים. אנחנו נחושים והתשובה להסתה ולאלימות - הפגנת ענק במוצ"ש הקרוב בבלפור. נהיה שם כל מוצ"ש עד שהוא יילך. ערב השנה האזרחית החדשה ישראל מייחלת לתום עידן ההסתה והפילוג של נתניהו".

פינוי מאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה (צילום: דניאל מלמד)
פינוי מאהל המחאה בבלפור בירושלים. ארכיון | צילום: דניאל מלמד

בחודשים האחרונים הפך מאהל המחאה של תנועת "אין מצב" למוקד קבוע של התרחשויות וחיכוכים שנרשמו בעיקר בין המפגינים לכוחות המשטרה. רק בחודש נובמבר האחרון התעמתו פעילי התנועה עם שוטרים ופקחים של עיריית ירושלים, לאחר שאלו ניסו להסיר את יריעות הניילון שהניחו יושבי המאהל במטרה להתגונן מהגשם.