שעות לאחר שנחשף שמו של יעקב אדרי, שר לשעבר בממשלת ישראל, כמי שמעורב בפרשת שוחד חמורה ביחד עם אחרים בעיריית אור עקיבא, הערב (שלישי) אנו מפרסמים כיצד התבצעו המעשים. על פי החשד, אדרי פעל ביחד עם מי שהייתה העוזרת האישית שלו, אורלי יחזקאל, וביחד השניים קידמו זה את האינטרסים של זה, כאשר המקורבים אליהם - גזרו מיליוני שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתום שנה של חקירה סמויה, נעצרו הבוקר אדרי, יחזקאל וכמה חשודים נוספים בחשד לקידום והטיית מכרזים בתחומי הרשות על ידי בעלי עסקים שככל הנראה שילמו שוחד ובתמורה נבחרי הציבור היטיבו עמם, ביניהם גם אדרי שעל פי החשד קיבל כסף ובתמורה קידם את ענייניהם של אחרים.

"אבקר את הדיירים". אדרי, ארכיון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
_OBJ

חקירת יאח"ה מעלה שהתנהלה מערכת יחסים שוחדית בין יעקב אדרי לבין אורלי יחזקאל, לוביסטית בעלת חברת יחסי ציבור. בעברה, הוגדרה יחזקאל כיד ימינו של אדרי ואף הייתה העוזרת האישית שלו והמנכ"לית של המשרד לפיתוח הנגב והגליל בזמן שכיהן כשר. במסגרת מערכת היחסים ביניהם, אדרי חשוד שביצע פעולות שונות מול הלקוחות שלה ולצורך זה הוא הפעיל את סמכויותיו כדי לקדם אותם. בין השאר מדובר על עניינים בתחום המינויים ותכנוני הבנייה.

בתמורה, יחזקאל ואנשיו של אדרי מקבלים הטבות שונות בצורת שוברים, מינויים והיתרים אחרים שמאפשרים הטבות שונות. על פי החשד, סך כל ההטבות האלה הניבו רווחים של מיליונים למקורביו של ראש העיר ועל פי החשד גם ליחזקאל עצמה.