תלונות רבות התקבלו במערכת "הנוכלים" בחדשות 12, נגד עורך הדין יוסי צ'סאקוב, שלטענת לקוחותיו לקח מהם מקדמות ענק על מנת לבצע מהלכים משפטיים בשמם, אך בפועל לא עשה דבר. בין השאר הגיע למערכת סיפורם של בני הזוג אלוושר, בשנות ה-90 לחייהם, מהם צ'סאקוב גבה לכאורה 83 אלף שקלים בגין שירותיו, אך לא עשה דבר.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אברהם אלוושר הוא ניצול שואה ורחל אשתו מתמודדת עם נזקי אירוע מוחי שעברה. בני הזג החזיקו במשך שנים בעסק משותף אך בשל גלם המבוגר החליטו לסגור אותו. על מנת לשלם פיצויי פיטורים כחוק לעובד בעסק שלהם השניים ביקשו להשתמש בשירותיו של עורך הדין צ'סאקוב, שאת שמו מצאו במודעה באחד המקומונים.

צ'סאקוב הסביר להם שישנו מנגנון מסוים לתשלום פיצויי פיטורים וביקש מהם להעביר לו את כספי הפיצויים יחד עם שכר הטרחה על עבודתו. בסך הכול, טוענים בני הזוג, הם העבירו לו 83 אלף שקלים. הכסף נכנס לחשבון הבנק של צ'סאקוב אך מעולם לא יצא משם - כספי הפיצויים לא שולמו וצ'סאקוב כאילו נעלם מעל פני האדמה.

"אני הכרתי את צ'סאקוב לפני כמה שנים וסמכתי עליו", סיפר אברהם. "כל מה שהוא היה עושה אני הייתי משלם לו, וגם על זה שילמתי לו. אבל הוא נעלם. הגשנו תביעה לבית משפט וזה הגיע גם להוצאה לפועל אבל מאז לא קרה שום דבר".

רחל פנתה לצ'סאקוב עצמו: "אני מבקשת ממך יוסי, אנחנו במצב קשה, אתה יודע - אני נכה אחרי אירוע מוחי ואברהם בקושי מתפקד, הוא ניצול שואה - אני מבקשת ממך להחזיר את הכסף, להעביר אותו לבחור, הוא דורש אותו מאתנו ואין לנו מאיפה לתת לו".

אברהם ורחל הם לא היחידים שנעקצו לכאורה על ידי צ'סאקוב, עם זאת הם כנראה הקורבנות הגדולים ביותר שלו. אנשים נוספים שילמו לו בעיקר כספי מקדמות בסכומים של כמה אלפים בודדים.

להתנהלותו של צ'סאקוב מתווסף עוול נוסף: המשטרה כבר כמעט שנה לא עושה שום דבר בנוגע לתיק. התלונה הועברה מתחנת יפתח לתחנת רחובות, למחלקת הונאה ברמלה לתחנה בראשון לציון - התיק לא נסגר אבל בני הזוג לא עודכנו לגבי ההתקדמות בחקירה. גם כשהגיעו כבר לבית המשפט ונפתח תיק בהוצאה לפועל – צ'סאקוב פשוט לא משלם. ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין אישרה שרק לפני ימים ספורים נפתחה שם בדיקה של הנושא.