בתחילת החודש דיווח אור רביד על שרון, מאורסת טריה שנגנבה ממנה טבעת האירוסין שלה, ובתושיה הצליחה בעצמה לגרום ללכידת הגנב. שרון ניגשה למשטרת בני ברק והגישה תלונה, אך זו נסגרה תוך 48 שעות. דו"ח מבקר המדינה מלפני שנה אומר שהמשטרה מתרשלת בטיפול בתיקי רכוש: 92% מהם נסגרים, מרביתם אחרי שבוע. אבל שרון לא ויתרה, איתרה עוד שישה מתלוננים, כתבה פוסט בפיסבוק - ושוטר חרוץ ממשטרת לב תל אביב שראה את הפוסט החליט להיכנס בסיפור ולאתר את הגנב.

גם נועה בן ישי נפגעה מאותו החשוד, אבל הסיפור שלה מסתיים אחרת. "בראשון לחודש נכנס אליי אותו אדם לחנות שלי באלנבי", סיפרה בחדשות הבוקר, "ביקש בהתחלה וודקה, לא היה לי את מה שהוא רצה אז הוא נכנס למאפיה הצמודה שגם היא שלנו וביקש סנדוויץ'. הוא קלט את התיק שהיה צמוד אליי. התחלתי להכין לו סנדוויץ' ובעצם הוא נכנס לכיוון השירותים בלי לשאול אותי, קירב את התיק כדי שיהיה לו נוח להוציא את הארנק וחזר אליי וביקש שאני אביא לו עגבניות כי ראה שאני הולכת למחסן להביא עוד ירקות".

בתיק של בן ישי היו 8,000 שקלים במזומן – סכום שמשכה ממענק השחרור שלה בתור קצינה משוחררת שהקימה עסק קטן. הגנב אמנם נתפס ונמצאו עליו טבעת האירוסין של שרון וכן סכום של כסף מזומן, אבל הכסף של בן ישי מעולם לא חזר אליה.

התיק נסגר מחוסר ראיות, ובן ישי נכנסה למעין פעילות בילוש. "אחרי שבוע המשטרה בעצם סגרה את התיק. אין להם הסבר, הם לא חייגו אליי, הם פשוט שלחו סמס שעקב חוסר ראיות התיק נסגר. היו לי את כל הסרטונים של אותו גנב, הלכתי רגלית באיזור ופניתי לקיוסקים, למינימרקטים, לחנויות כדי לאחד את התיקים. הכנתי רשימה מסודרת של שבעה מקרים שאני מצאתי, עם מה שנגנב ועם סרטונים ושלחתי למשטרה. יש יותר מדי ראיות שהם יגידו לי שהתיק נסגר מחוסר ראיות. זה לא הגיוני".

למה במקרה של שרון מתקדמים עם התיק להגשת כתב אישום למרות שסגרו אותו בהתחלה, ובמקרה השני סוגרים את התיק? לא ברור. לפחות אפשר להראות את הסרטונים לציבור, כדי שאנשים יוכלו לזהות את החשוד ולהיזהר. בהרבה מאוד מקרי הונאה אפשר לראות שאם האזרחים לא שוכרים חוקרים פרטיים ומביאים למשטרה את החומר על מגש של כסף – לא ידברו איתם.

 

ממשטרת ישראל נמסר:
במסגרת המאבק המתמשך בעבירות הרכוש, המשטרה פועלת לעצור את המעורבים ולמצות עמם את הדין. למרות שלא כל חקירה מבשילה לכתב אישום בקצה, בין היתר, נוכח נטל ההוכחה הנדרש בתיק זה ובכלל, הרי שהחשוד עצור בימים אלו ומוקדם יותר החודש הגישה התביעה המשטרתית נגדו כתב אישום הכולל 6 אישומים בגין מגוון עבירות שביצע בחודשים האחרונים ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. נציין כי בזכות פעילות המשטרה בהקשר זה, בשנים האחרונות שיעור עבירות הרכוש בישראל צנח בעשרות אחוזים ואנו נמשיך להיאבק בנחישות בעברייני הרכוש באשר הם. 

צפו בקטע המלא בחדשות הבוקר עם ניב רסקין