היועץ מגיב על המתקפה נגדו: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, השיב הערב (שני) לשר דודי אמסלם מהליכוד, לאחר שזה תקף אותו מוקדם יותר היום בנאום תוקפני שנשא במליאת הכנסת, שבמהלכו טען, בין היתר, שמנדלבליט אחראי למעצרה של אישה שהביעה ביקורת נגדו.    

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מצער שפעם נוספת השר אמסלם מנצל את בימת הכנסת לצורך הפצת דברי בלע ושקרים בוטים נגד היועץ המשפטי לממשלה", נמסר מטעמו של מנדלבליט, שם מכחישים שיש לבני משפחתו מאבטח - בניגוד לטענות אמסלם. "מדובר בשקר וכזב. ליועץ המשפטי לממשלה - ולו בלבד - יש אבטחה לנוכח איומים שנשקפים לו, והכול בהתאם להחלטות הגורמים המוסמכים במשטרה".  

עוד טען השר אמסלם כי מנדלבליט עומד מאחורי מעצרה של אישה שהעירה לו ברחוב, ובלשכת היועץ הכחישו: "היועץ לא התלונן, לא מסר עדות כלשהי ולא היה מעורב בכל החלטה בנושא. מדובר בשקר וכזב - וכך הדבר גם ביחס לאירוע נוסף שהתפרסם בימים האחרונים, שבו אדם איים לפגוע במאבטח שלו, שגם בו היועמ"ש לא היה מעורב, לא התלונן ולא מסר עדות". 

בלשכת היועץ הוסיפו ואמרו כי "ברור לכל כי העיתוי של קמפיין הכזבים המתנהל בימים אלה נגד היועץ המשפטי לממשלה, הכולל מידע שקרי ומסולף שנועד להשמיצו על אירועים ישנים, איננו מקרי. בשנים האחרונות ספגו היועמ"ש ואף בני משפחתו הטרדות רבות, חלקן מאורגנות ושיטתיות. הטרדות אלה מועברות לטיפול גורמי האבטחה והמשטרה, אשר פועלת לפי שיקול דעתה המקצועי ועל פי סמכויותיה". 

"היועמ"ש לא מתערב בהחלטות של המשטרה בנושאים אשר נוגעים אליו אישית", הובהר, "כל ניסיון להציג את הדברים או אף לרמוז אחרת, תוך מחזור סיפורים ישנים וניסיון חמור ומכוון לבלבל בין קורבן ההטרדות לבין מי שבחרו להטרידו, הינו שקר וכזב. כאמור גם ברור שהעיתוי לכך איננו מקרי. שקר שחוזרים עליו שוב ושוב, לא יהפוך לאמת".