"חשד סביר": אחרי שנעצר הבוקר (שישי), הגיע פיני לוזון, החשוד בדריסת המפגינים בתל אביב לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. הטוען המשטרתי ביקש להאריך את מעצרו ב-5 ימים אך השופטת הורתה על מעצר של שלושה ימים בלבד. במשטרה טענו בדיון כי "מדובר באירוע חמור בעל אופי ציבורי גבוה מאוד ויש חשיבות רבה שנגיע לחקר האמת". הטוען המשטרתי הוסיף כי "החשד הוא לעבירה מן החמורות שבחוק העונשין שבגינה עד 20 שנות מאסר". החשוד הכחיש: "נשבע שלא דרסתי". ומירר בבכי אחרי ההחלטה: "לא עשיתי כלום, אשתי בהריון בסיכון. אני מתחנן, אעשה הכל לשנות את ההחלטה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השופטת, לימור רייך, שאלה בדיון אם הקורבן לדריסה היתה בבית חולים והטוען ענה לה שצוות יצא לבית הקורבן כדי להתעדכן במצבה. לצד זאת, עד למועד הארכת המעצר לא הוגשה תלונה במשטרה על האירוע והסנגורית של החשוד הטילה ספק באופי האירוע. 

פרקליטתו: "החשוד הסגיר עצמו בתחנה מיד בסמוך לאירוע. אדם שמנסה לסכן חיי אדם או לדרוס היה בורח מהמקום ולא מסגיר את עצמו או חוזר אחורה ואומר לשוטר תקפו אותי מה אני עושה. כך לא מתנהג חשוד עם כוונות לדרוס מישהו. כך מתנהג חשוד שנקבע לסיטואציה של מערב פרוע". עם זאת, במשטרה טוענים כי אם היה חש בסכנה הוא יכול היה לפנות לשוטרים שהיו במקום, והיו מספיק במקום. 

הפרקליטה: "צפיתי בסרטון 30 פעמים, לא נראה שם שוטר אחד. כנראה גם הם פחדו להיות שם כי זה היה מחזה מפחיד. שלא נדבר על זה שמדובר בהפגנה לא חוקית, נחבלו שם שוטרים ומפגינים נעצרו. היתה שם סיטואציה של לא פחות מניסיון לינץ. כפי שנראה בסרטון עשרות מפגינים מקיפים את הרכב שלו כך מסר לשוטר במחסום, בתחנה ובשיחה שדיבר איתי".

בסיום הדיון אמרה השופטת: "בשים לב למכלול הראיות סבורני כי קיים חשד סביר. במהלך הדיון הסתבר כי המכונית שהיתה מעורבת בביצוע העבירה נתפסה כך שמספר פעולות חקירה אינן רלוונטיות יותר. בשים לב לכך שקיים חשד מצד אחד ברור שחלק מאותן פעולות חקירה שפורטו אינן ברות שיבוש כאשר הרשתות החברתיות מספקות מידע שניתן לשבש ככל שהחשוד לא יימצא מאחורי סורג ובריח".