היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט היום (שלישי) להעמיד לדין בכירים וזוטרים במפלגת בל"ד, ובהם גם חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי, בגין עבירות של זיוף ומרמה כלפי מבקר המדינה שבוצעו לכאורה במערכות הבחירות ב-2013. למרות שהמחלקה הכלכלית בפרקליטות ביקשה כבר לפני שנה להעמיד לדין גם את מפלגת בל"ד עצמה, מנדלבליט החליט שכתבי האישום יוגשו רק נגד אותם בכירים ולא נגד בל"ד כמפלגה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנדלבליט אימץ בכך את עמדתה של המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים, עו"ד ליאת בן ארי. נגד בכירים בבל"ד וזוטרים בתנועה יוגש כתב אישום על קבלת סכומי כסף גדולים מאוד במערכות הבחירות לכנסת והבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2013. על פי החשד, כדי להסתיר את קבלת הכסף, הם הצהירו שקיבלו הרבה סכומים מתורמים מקומיים.

לפני כשנה וחצי, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן, הודיעו לבאי-כוחם של מפלגת בל"ד ושל הח"כית לשעבר חנין זועבי כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע בחשד לביצוע העבירות.

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה אז גם ל-35 חשודים נוספים בפרשה, בהם בכירים במפלגת בל"ד, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד והלבנת הון - כל אחד לפי חלקו בפרשה.