כתב אישום הוגש היום (שלישי) לבית משפט השלום בתל אביב נגד פעילי ארגון "החזית לשחרור דרום תל אביב", שפי פז, דורון אברהמי ופעיל נוסף בגין הסגת גבול והתפרצות לגן של ילדים מבקשי מקלט. זאת לאחר שתועדו בשעת המעשה, ונחקרו בעקבות כך במשטרה. "מדינת ישראל בועטת באוהביה ומחבקת את אויביה", האשימה הפעילה שפי פז בתגובה לכתב האישום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני שבועיים תועדו הפעילים מתפרצים לכאורה לגן הילדים "יוניטף" שבדרום תל אביב, שמשמש ילדים של מבקשי מקלט. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, והיום, עם סיום ההליך, הגישה את כתב האישום נגד 3 פעילים.

ילדי הגן בדרום ת"א
סגנית ראש העיר תל אביב עם ילדי הגן, ביום האירוע

"כתב האישום הזה עוסק בדיכוי מחאה אזרחית לגיטימית נגד השתלטות עוינת של פולשים מבחוץ בחסות המדינה ובגיבוי מערכת אכיפת החוק", טענה שפי פז. "מדינת ישראל בועטת באוהביה ומחבקת את אויביה. לבית המשפט אין סמכות מוסרית לשפוט אותנו – אי אפשר להסיג גבול של מסיגי גבול".

גם דורון אברהמי, הפעיל הנוסף שעומד במרכז האישום, תקף את ההחלטה: "משטרת ישראל החליטה לחסל את המאבק למען דרום תל אביב והמדינה כולה. המשטרה איבדה את הערכים שלה". לבית המשפט הגיע גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' מימינה, כדי ללוות את הפעילים.

נעצרה. שפי פז (צילום: החדשות)
"מדינת ישראל בועטת באוהביה ומחבקת את אויביה". הפעילה שפי פז | צילום: החדשות

סגנית ראש עיריית תל אביב ציפי ברנד, שליוותה את האירוע עוד בראשיתו ואף הגיעה לבקר את ילדי הגן, בירכה: "אסור לתת יד לבריונות ולגזענות. לא אתן שבעיר תל אביב יפו או בכל מקום אחר במדינה יהלכו אימים על ילדים. חופש הביטוי הוא ערך חשוב, אבל שפי פז ואנשיה חצו גבולות אדומים. אני שמחה שהמשטרה פעלה במהירות וממצה כעת את החקירה עד תום".