חמישה ימים אחרי שאיתי יצחק בן ה-17 מהיישוב גן נר נרצח בקטטה, משפחתו קיימה היום (חמישי) הצהרה לתקשורת ובה סיפרה אימו אסתי בעצב על הימים הקשים שעוברים עליה ועל משפחתה מאז האירוע הנורא: "תלשו לי אותו מהידיים, הוא שלי ומישהו לקח אותו". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקטטה שבה מצא איתי את מותו התרחשה בלילה שבין שישי לשבת סמוך לכפר מוקיבלה שבגלבוע. יצחק נפגע באורח אנוש ופונה על ידי חבריו לבית חולים העמק, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. המשטרה עצרה עד כ-7 חשודים במעורבות במעשה.

"אנחנו בחלום רע, סיוט. אי אפשר לתאר את זה במילים. אני לא מוצאת את המילה. זה ממש חושך. עצוב עצוב עצוב. איך לקחו לי את הילד, את היקר לי מכול, איתיצ'וק שלי", אמרה אסתי יצחק בעצב. "זה חוסר אונים, זה תסכול. זה בור כזה שאני לא יודעת איך למלא אותו. אני מנסה לעשות הכול כדי שהבית יישאר שמח ושנמשיך לצחוק. אבל בור כזה שאני לא יודעת מה לעשות איתו. תלשו לי אותו מהחיים, תלשו לי אותו מהידיים. זה לא מקובל עליי, אני לא מרשה, הוא שלי ומישהו לקח לי אותו". ‎

איתי יצחק ז"ל
איתי יצחק ז"ל

היא הוסיפה: "היו לו עיניים מהממות. אני רוצה להעיר אותו בבוקר. אני רוצה אותו. אני רוצה לשים את הכעס בצד ואני לא תמיד מצליחה. אני רוצה להיות רק איתו. כל בוקר זה סיוט. לקום ולהבין שהסרט הזה הוא המציאות שלנו. לא מגיע לו. מגיע לו לחיות, להמשיך, להגשים את החלומות שלו ואת התוכניות שהיו לו".

"אני רוצה שיעשו צדק ושהאמת תצא לאור. שימצו את הדין עם האיש הרע שעשה לו את זה. אין לנו תשובות. אנחנו שומעים המון דברים", אמרה. "היה שם הרבה דם. מגיע לו שיעשו איתו צדק ושמי שעשה את זה ישלם את המחיר. אני רוצה לדעת מה קרה שם ולמה. אם כאב לו, הוא בטח קרא לי".

אמו של איתי יצחק ז"ל סופדת לו  (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

"זאת לא חולשה לקום וללכת - זה מסר לכם, ילדי ישראל"

תומר, אחיו של איתי ביקש להעביר מסר לבני הנוער והילדים: "חשוב לי להעביר מסר. באותו יום שזה קרה, אני ראיתי את אמא שלי שבורה. האישה הכי חזקה שאני מכיר. מרוסקת. אני הבטחתי שאני אעשה את כל מה שאני יכול כדי שלא תהיה עוד אמא שבורה במדינת ישראל".

"זאת לא סתם תאונה. זה יכול היה להימנע בהרבה מאוד רגעים בדרך", הוא הוסיף. "אני מדבר אליכם לילדי ונערי ישראל. סיימתי שנת שירות ואני עוד חודש מתגייס. המדינה הזאת חשובה לי. אני אעשה הכול כדי שאתם תבינו. אני מדבר אליכם כדי שתבינו מה השטויות שלהם יכולים לעשות".

האח המשיך: "כל ילד עושה צחוקים, מסתבך. תבינו, מקרים כאלה קורים על בסיס יום-יומי. במקרה הטוב זה נגמר בכאפה, במקרה הפחות טוב זה נגמר במכות ובמקרה הכי גרוע זה נגמר ברצח".

"זאת לא חולשה שלך ילד להתעלם ממה שאומרים לך. זאת לא חולשה לקום וללכת. זאת לא חולשה להתעלם ולהבין שאם בן אדם קילל אותך ופגע לך בכבוד ובגבריות ובאגו הדבר הכי נכון זה לקום וללכת", אמר. "חשוב לי להעביר את המסר הזה ואני אנסה להגיע לכמה שיותר ילדים. תאונות קורות וזה לא היה צריך לקרות".