16 חשודים נעצרו לפנות בוקר (שלישי) בחשד שחדרו לחשבונות בנק של עשרות קורבנות וגנבו מהם מאות אלפי שקלים. על פי החשד, הם השתלטו על המכשירים הניידים של הקורבנות ופעלו תחת ניהול מאורגן של בני זוג מקריית טבעון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יחידת הסייבר בימ"ר חוף ניהלה במשך מספר חודשים חקירה סמויה בעקבות תלונות על פעולות שבוצעו בחשבונות בנק ללא ידיעת בעליהם באמצעות האינטרנט. על פי החשד, הקבוצה הוציאה במרמה כסף רב מעשרות קורבנות, ע"י השתלטות על מנויי הטלפון הסלולרי שלהם, וחדרה באמצעותם אל חשבונות הבנק שבבעלותם, כך שהצליחו למשוך כסף או להעביר כספים אל חשבונות אחרים.

במהלך החקירה הסמויה התגלה כי החבורה ביצעה את ההונאות בהתאם לתקופת הקורונה, בה הקורבנות (בעיקר הקשישים) לא הגיעו לסניפי הבנק. הקרובנות לא יכלו לעקוב או להבחין אחר תנועות חשודות בחשבון הבנק שלהם, דבר שאיפשר לחשודים להמשיך ולהוציא כספים במרמה באין מפריע.

הבוקר עברה החקירה לשלב הגלוי ובלשי ימ"ר חוף עצרו 16 חשודים ברחבי הארץ. לצד חיפוש בבתיהם ותפיסת מחשבים, התקני אחסון דיגיטליים וממצאים שעשויים להיות רלוונטיים לחקירה. בהמשך היום יובאו לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום עכו.

המשטרה מבקשת מאזרחים שחושדים כי נפלו קורבן באותה השיטה ובוצעו בחשבונות הבנק שבבעלותם פעולות פיננסיות חשודות להגיש תלונה בהתאם .