פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד רפאל יונה, בן 21 מראש העין בגין רצח בכוונה של סבו, מרדכי בן נון ז"ל. הסיבה המצמררת: ניסה להרוג חתולה כדי לאכול את בשרה, ונתקל בהתנגדותו של הסבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב האישום מייחס ליונה ריבוי עבירות של התעללות בבעלי חיים. על פי כתב האישום, ניסה הנאשם להטביע את החתולה בצידנית. סבו, מוטי בן נון ז"ל, שהבחין במעשיו, מנע ממנו לעשות כן. הנאשם, בתגובה, החל לשבור חפצים שונים בבית וסירב לבקשתם של המנוח וסבתו, לחדול.

זמן קצר לאחר מכן, יצאו המנוח ואשתו מהבית כדי להתקשר למשטרה. כשהבחין בכך הנאשם, גמלה בליבו ההחלטה לרצוח את סבו. הצעיר נטל סכין ממטבח ביתו, רץ לעברו של המנוח, דקר אותו במצחו בחוזקה - וגרם למותו.

בנוסף, בחמש הזדמנויות נוספות במהלך השנה האחרונה, התעלל והתאכזר הנאשם בחתולים ברחוב. בהזדמנות אחת ניסה לשסף את גרונה של חתולה, ובהזדמנות נוספת דקר חתולה באמצעות סכין בגבה, ובשלוש הזדמנויות נוספות התעלל בהן באמצעות אבנים ומגרפה.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד עדי ערד כי "נגד המשיב קמה עילת מעצר שכן המשיב ביצע עבירת רצח, תוך שימוש בסכין וזאת כלפי סבא שלו. מסוכנותו הגבוהה של המשיב מקבלת משנה תוקף לאור העובדה שהמשיב בחקירותיו מודה בביצוע העבירות תוך שהוא מתאר את ההנאה שהוא הפיק מביצוען ומצפייה בתיעוד שלהן".